Як вив'язувати горловину. скільки потрібно закривати петель для горловини грудничку.

Витончено вив'язати горловина робить виріб оригінальним і неповторним. Безліч книг і журналів пропонують вив'язувати горловину за наданими викрійками, але якщо вас не влаштовує пропонований варіант, ви можете спробувати вив'язати горловину самостійно.
Інструкція
1
Зв'яжіть пробний зразок 10х10см. Він покаже, яка ваша щільність в'язання при використанні обраної пряжі і візерунка. Наприклад, у вас вийшло 16 петель в ширину і 22 ряду в висоту. Визначте скільки в 1 см петель і рядів, поділивши отримані цифри на 10. Вийде 1,6 п і 2,2 р.
2
Визначте, якої форми буде горловина. Приміром, округлої форми.
3
Визначте ширину і глибину горловини. Наприклад, в ширину горловина буде 18 см, глибиною 8 см для переду і 4 см на спинці.
4
Намалюйте викрійку горловини. Викрійка малюється в половинному розмірі по ширині. На викрійці відобразите форму горловини і вкажіть відповідні розміри.
5
Розрахуйте скільки необхідно закрити петель, щоб вийшла намальована горловина. Для цього кількість петель в 1 см помножте на ширину горловини. У нашому прикладі вийде 1,6п х 18 см = 28,8 п. Всього ви закриєте 30 п.
6
Розрахуйте кількість рядів, необхідне для отримання глибини вирізу. Для цього кількість рядів в 1 см помножте на кількість сантиметрів, вказане в викрійці. У нашому прикладі для переда 2,2 р х 8 см = 17,6 р, для спинки 2,2 р х 4 см = 8,8 р. Вив'язувати горловину слід протягом 18 р для переду і 10 р для спинки.
7
Зверніть увагу на викрійку. Щоб вив'язати горловину переду вам слід закрити кількість середніх петель, рівну 1/3 розрахованої кількості для закривання (10 середніх петель) і далі обидві половинки в'язати роздільно. Розрахуйте, як вив'язати горловину переду, закриваючи залишилися з кожного боку 10 петель на протязі 18 рядів. Як варіант можна закрити в такому порядку: 1 раз 3 п, потім 2 рази по 2 п і 3 рази по 1 п. Всього ви закриєте по 10 петель з кожного боку. Закриття петель має плавно зменшуватися, так горловина вийде округлої форми.
8
Щоб вив'язати горловину спинки вам слід закрити кількість середніх петель, рівну 2/3 розрахованої кількості для закривання (16 середніх петель) і далі обидві половинки в'язати роздільно. Розрахуйте, як вив'язати горловину спинки, закриваючи решту 8 петель з кожної сторони протягом 10 рядів. Як варіант можна закрити в такому порядку: 1 раз 4 п, потім 1 раз 2 п і 2 рази по 1 п. Закриття петель на спинці має зменшуватися більш різко, ніж для переду.
9
Оформіть горловину планкою з вподобаним вам візерунком.