Як уповільнити кулер. Amd програма зниження частоти обертання кулера.

Для зниження рівня шуму необхідно налаштувати параметри роботи вентиляторів охолодження. При використанні мобільного комп'ютера це дейтсвіе дозволяє економити електроенергії, продовжуючи час роботи пристрою від акумулятора.
Вам знадобиться
  • - AMD OverDrive;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Якщо у вашому комп'ютері або ноутбуці використовується процесор фірми AMD, то рекомендують використовувати програму AMD OverDrive. Скачайте цю програму з офіційного сайту www.amd.com. Встановіть її і перезавантажте комп'ютер. Запустіть AMD OverDrive і почекайте, поки програма виконає сканування вашого комп'ютера.
2
Розгорніть меню Performance Control і перейдіть в підменю Fan Control. Знайдіть іконку потрібного вентилятора і встановіть мінімальне значення швидкості обертання його лопатей. Якщо ви не впевнені, в правильності вибору вентилятора, то оцініть візуально зміни швидкості, відкривши попередньо системний блоку. Натисніть кнопку Apply, щоб зберегти задані параметри роботи кулерів.
3
Натисніть кнопку Preferences, яка розташована в правому верхньому куті робочого вікна. Виберіть меню Settings. Знайдіть меню Apply my last settings when system boot і встановіть поруч з ним галочку для активації. Натисніть кнопку OK і закрийте вікно програми.
4
В якості альтернативи утиліті OverDrive можна використовувати програму SpeedFan. Скачайте і встановіть цей додаток. Перезавантажте комп'ютер і запустіть SpeedFan. У вікні буде відображатися температура пристроїв, на яких встановлені датчики. У нижній частині вікна розташовано кілька назв кольорів. Натисніть кілька разів стрілочку «Вниз», щоб знизити швидкість обертання лопатей потрібного вентилятора.
5
Почекайте деякий час і переконайтеся в тому, що температура всіх пристроїв знаходиться в допустимих межах. Якщо температурні показники перевищили норму, то збільште швидкість вентиляторів. Встановіть галочку поруч з параметром «Автоскорость вентиляторів». Не варто постійно піддавати обладнання перегріву. Це може негативно позначитися на його роботі або призвести до повної псування пристрою.