Як відмити пригоріла молоко.

Відмити втекло або пригоріла молоко можна, головне - відразу ж приступити до справи. Дещо гірше справи йдуть зі старими забрудненнями, але і тут не потрібно впадати у відчай. Запасіться терпінням, миючими засобами і приступайте до роботи.
Інструкція
1
Якщо молоко пригоріло в каструлі або в іншій ємності, налийте в неї трохи води, а потім поставте на повільний вогонь на 30-40 хвилин. Після чого дайте ємності ще трохи постояти і приступайте до миття.
2
Насипте в каструлю трохи соди, якщо, звичайно, просто кип'ятіння не принесло результату. Налийте гарячої води і залиште відмокати на ніч. Вранці ви без зусиль відмиєте пригоріла молоко з посуду.
3
Допомогти вам зможуть і чистячі порошки, наприклад, «Пемо-Люкс», «Сорти» та аналогічні. До їх складу входять сода й активні добавки, які роз'їдають забруднення без шкоди для виробу. Не забудьте ретельно обполоснути каструлю від миючого засобу.
4
Якщо у вас алюмінієвий посуд, то просто почистіть її металевою щіточкою, але сильно все ж не тріть, оскільки можуть з'явитися мікротріщини, в які постійно будуть потрапляти частинки продуктів. Емальовані каструлі чистити таким методом можна.
5
Відмити плиту від пригорілого молока можна або розсипавши по мокрій поверхні соду, або засіб для чищення. Приблизно через годину можна буде її відмити, просто протерши вологою ганчірочкою. Якщо у вас склокерамічна плита, то користуйтеся тільки кремоподібними миючими засобами, інакше на її поверхні з'являться помітні тріщинки.
6
Видавіть сік лимона на пригоріла молоко і насипте зверху трохи соди. Через кілька хвилин помийте посуд або прилад рідким миючим засобом. Лимонний сік не тільки допоможе усунути пляма, але і злегка відбілити емальовану поверхню, якщо на ній є темні сліди від пригорілого молока.
Корисна порада
Намагайтеся стежити за молоком, коли його кип'ятіть. Обов'язково помішуйте, щоб воно не пригорає до дна посуду, тоді й відтирати нічого не доведеться.