Як отримати гарну розтяжку.

Хороша розтяжка важлива в багатьох видах спорту. Її намагаються домогтися ті, хто захоплюється йогою, східними єдиноборствами, акробатикою, балетом і т.п., а також ті, хто просто мріє сісти на шпагат. Важливо пам'ятати, що хороша розтяжка - результат регулярного правильного виконання вправ.

Інструкція
1
Розігрійтеся перед тим, як почати розтяжку. Розтягуватися без попереднього розігріву м'язів не рекомендується - це може привести до серйозних травм. Розігріваючим вправам досить приділити всього 5-7 хвилин, після чого можна приступати до розтягування м'язів. Роблячи вправи на розтяжку, дотримуйтесь вказівок! Як правило, саме неправильне виконання вправ веде або до відсутності результату, або до травми.
2
Виконуючи вправу, займіть необхідну позу і зафіксуйте своє тіло в неї на 30-40 секунд (пізніше для деяких вправ цей час можна поступово збільшити до 3 хвилин). Ні в якому разі не намагайтеся погойдуватися - замріть і не рухайтеся, стежте за реакцією вашого тіла. Не намагайтеся відразу домагатися максимальної розтяжки, починайте з малого. Роблячи вправу, ви не повинні відчувати сильний біль - це лише призведе до травми, але не прискорить процес розтяжки.
3
Слідкуйте за своїм диханням під час виконання вправ. Дихайте спокійно, рівно і глибоко. Якщо вам важко дихати, значить, м'язи занадто сильно напружені. Встаньте, розслабтеся і повторіть вправу, трохи послабивши розтягування м'язів.
4
Встаньте прямо, розправте плечі і зробіть крок лівою ногою далеко вперед, стежачи за тим, щоб права при цьому залишалася прямою. Потім повільно опуститеся на підлогу так, щоб праве коліно торкнулося підлоги. Зафіксуйте позу, а потім повторіть вправу для іншої ноги. Поступово збільшуйте величину кроку - так ви зможете домогтися більшої гнучкості.
5
Встаньте біля стільця і тримайтеся за його спинку правою рукою. Зігніть ліву ногу в коліні і підніміть її, потім лівою рукою потягніть ступню догори, випрямляючи ногу в коліні. Зафіксуйте положення, а потім повторіть вправу для іншої ноги.
6
Після закінчення розтяжки ляжте і розслабтеся, прислухайтеся до свого тіла, оцініть його реакцію на вправи. Відпочиньте і тільки тоді приступайте до домашніх справах.