Як добути золото з радіодеталей. статті на тему радіодеталі.

Багато дорогоцінні і кольорові метали можуть бути здобуті не тільки в природних умовах, але і з деталей, використовуваних у виробництві радіотехніки. Зрозуміло, корисний вихід золота, отриманого з радіодеталей, невеликий, але його цілком може вистачити для виготовлення простих ювелірних виробів. Але спочатку необхідно це золото витягти з сировини.
Вам знадобиться
  • - радіодеталі, що містять золото;
  • - соляна, сірчана і азотна кислоти;
  • - свинець;
  • - залізо.
Інструкція
1
Описані нижче методи використовуйте лише в тому випадку, якщо ви вирішите стати суб'єктом підприємницької діяльності і на абсолютно законних підставах зайнятися збиранням та первинною обробкою відходів дорогоцінних металів. Перш ніж приступити до операцій з добування золота з радіодеталей, ознайомтеся з законодавством, що регулює зазначену сферу діяльності. В іншому випадку ваші дії можуть призвести до виникнення конфлікту з законом.
2
Підберіть радіодеталі, з яких ви будете добувати золото. У деяких видах деталей цей метал міститься відкрито, в інших прихований під мідним корпусом. В основному дорогоцінні метали, включаючи золото, містяться в радіодеталях вітчизняного виробництва, виготовлених ще в радянський період. Для прикладу, міститься золото в деяких видах мікросхем, діодів, транзисторів, реле. Більш детальну інформацію містять спеціальні видання з радіотехніки.
3
Оберіть метод вилучення золота з радіотехнічних деталей. Вибір багато в чому буде залежати від кількості дорогоцінного металу в конкретній деталі, наявних у вашому розпорядженні реактивів, а також від часу, яким ви володієте. Найбільш доступними і поширеними є методи, засновані на застосуванні ртуті і ціанідів.
4
При використання електролітичного методу зніміть золоте покриття з латунних чи мідних частин радіодеталей допомогою анодного розчинення в соляній або сірчаної кислоти. Як анода використовуйте свинець або залізо. Витримайте необхідну для проведення реакції температуру кислоти в межах 15-25 градусів. Закінчення розчинення визначте по падінню сили струму.
5
Для другого способу добування золота приготуйте 1000 мл сірчаної кислоти щільністю 1,8 г/куб. см і 250 мл соляної кислоти густиною 1,19 г/куб. см. Нагрійте суміш до температури 60 градусів. Потім занурте радіодеталей в суміш і додайте трохи свіжоприготованою азотної кислоти (з розрахунку: 1 частина обсягу азотної кислоти на 3 частини соляної). Азотна кислота необхідна для утворення «царської горілки», що є розчинником золота. При поводженні з кислотами дотримуйтесь найсуворішу обережність і заходи безпеки.
Щоб отримати золото, що міститься у величезній кількості радіодеталей, зовсім не обов'язково бути кваліфікованим хіміком, хоча, зрозуміло, правила техніки безпеки дотримуватися варто.
Інструкція
1
Ознайомтеся з технічним паспортом деталі для того щоб дізнатися, який відсоток вмісту золота в цьому виробі. Це вам знадобиться для розрахунків кількості реактивів при отриманні золота і часу протікання реакції. Зверніть увагу: дані про вміст цього металу, представлені в технічних паспортах деталей, не завжди можуть відповідати дійсності. Однак вітчизняні радіодеталі, випущені до 1989 року, завжди містять рівно стільки золота, скільки було вказано в супровідних документах.
2
Проводьте всі роботи тільки в провітрюваному приміщенні. Надіньте халат і рукавички.
3
Приготуйте «царську горілку» (співвідношення азотної і соляної кислоти 3: 1). Нагрійте цю суміш до 70-80 ° C. Візьміть золотовмісні заготовки і розчиніть їх у цій суміші. Якщо у вас велика кількість заготовок, то опускайте їх в цю суміш невеликими порціями (по 1-3 г) і тільки після розчинення попередніх.
4
Так як в радіодеталях міститься велика кількість міді, розчин, отриманий таким чином, матиме темно-зелений колір. Випарюйте розчин до тих пір, поки його об'єм не скоротиться в кілька разів.
5
Крім міді, в деталях, зрозуміло, присутній і залізо. Налийте в розчин кілька мілілітрів соляної кислоти, щоб бурий осад, викликаний осадженням солей заліза, розчинився.
6
Насипте в розчин трохи звичайної кухонної солі (з розрахунку 0,2 г солі на 10 мл розчину). Продовжуйте повільно нагрівати ємність з розчином аж до «вологих солей». Після цього додайте в ємність трохи киплячої води і продовжуйте випарювати. Після налийте кілька мілілітрів соляної кислоти і продовжуйте нагрівати. Дана процедура необхідна для того, щоб видалити з розчину залишки азотної кислоти, щоб уникнути втрат золота.
7
Додайте 0,5% -й розчин гідрохінону (1 мл речовини на 100 мл розчину). Витримайте вийшла суміш протягом 4-х годин, не забуваючи періодично її помішувати. Осад відфільтруйте за допомогою щільного фільтру, промийте водою (з невеликим додаванням соляної кислоти), висушіть і переплавьте при температурі не менше 1100 ° C під шаром бури (для захисту золота від випаровування). Охолодіть і відокремте золото від грудок застиглої бури.
Зверніть увагу
Виділення дорогоцінних металів (дорогоцінних металів) з радіодеталей: Методи добування золота з радіодеталей. Для вилучення золота дуже важливо знати кількість дорогоцінного металу в тій чи іншій радіодеталі, від цього залежить ціна на радіодеталей при покупці, кількість реактивів (для його вилучення), кількість часу і в кінцевому підсумку рентабельність.
Корисна порада
Застосування цих металів в радіоелектроніці дозволяє виготовляти радіодеталі, що володіють високою зносостійкістю, провідність, жаростійкістю і т.д. Найбільш поширеним дорогоцінним металом в радіодеталях є срібло. Однак, у більшості випадків, технічне срібло «розмазано» по роз'ємів, мікросхем, транзисторів, діодів, реле і керамічним конденсаторів.