Як очистити mbr.

При експлуатації комп'ютера іноді виникає необхідність в нестандартних процедурах. Наприклад, очищення mbr. Але при цьому необхідно чітко розуміти, що така операція призведе до стирання інформації про розбиття диска на розділи, тобто він буде повернутий у «чисте» стан.
Інструкція
1
Виконайте очистку головного завантажувального запису в операційній системі Linux. Для цього запустіть операційну систему з завантажувального диска, якщо сама система з Жорсткий диск не стартує. Далі перейдіть в термінал, отримаєте права рута, щоб отримати можливість зміни системних налаштувань, введіть команду для очищення mbr dd if =/dev/zero of =/dev/hda bs = 512 count = 1. Буде виконано очищення головного завантажувального запису.
2
Завантажте ОС Dos з дискети, на якій присутній debug, виконайте її запуск. Далі необхідно заповнити 512-байтовий ділянку пам'яті за допомогою нулів. Для цього введіть після запрошення наступну команду: f 9000: 0, далі 200 0. Потім введіть команду "А".
3
Щоб увійти в режим асемблера і виконати очищення головного завантажувального запису в операційній системі dos, напишіть код: mov dx, 9000; далі mov es, dx; на наступному рядку xor bx, bx; потім mov cx, 0001; далі mov dx, 0080; далі mov ax, 0301; int 13; int 20. Натисніть Enter, вийдіть з режиму асемблера, далі клацніть по кнопці g, щоб виконати очищення mbr. Для виходу з debug натисніть q.
4
Підготуйте dos-івський fdisk, зробіть з нього дискету. Завантажити з неї, запустіть команду fdisk/mbr. Або виконайте очистку mbr-сектора. Даний засіб гарантовано вам допоможе, але зітре всю інформацію і видалить розбиття на розділи з вашого жорсткого диска.
5
Використовуйте для цього утиліту MBRWizard - вона є безкоштовною, простий у використанні і має версії для різних операційних систем. Скачайте цей додаток за посиланням http://mbrwizard.com/, встановіть на комп'ютер.
6
Запустіть її з ключем/wipe = 1, щоб стерти головний завантажувальний запис, а також/wipe = 2, щоб стерти перші 63 сектора. Дана програма може виконати відновлення mbr, видалення завантажувального запису або окремих секторів, а також витіснення секторів на першу голівку.