Як перевірити адаптер K-line.

Адаптер K-Line представляє собою пристрій для передачі даних по однопроводной лінії, а саме запити устаткування для діагностики і відповіді ЕСУД передаються по єдиній лінії. На СОМ порте комп'ютера є роздільні входи для відправки та отримання даних. Для узгодження цих сигналів і використовується адаптер.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - адаптер.
Інструкція
1
Виконайте перевірку адаптера без підключення до автомобіля. Так як лінія після адаптера є однопроводной, то ви можете послати сигнал в порт і тут же виконати його прочитання в режимі «Ехо». Далі підключіть адаптер до ПК, скористайтеся програмою, призначеної для діагностики комп'ютера - Check It 3.0.
2
Увімкніть режим діагностики СОМ-порту, у вікнах спостерігайте за прийомом-передачею символів. Якщо все нормально відбувається, можна побічно судити про роботу схеми. Простежте за допомогою осцилографа сигнали K-Line і RxD. Розмах сигналів на СОМ повинен становити від + 12V до 0V. На лінії K-Line це значення має бути таким же. Аналогічно зробити перевірку адаптера K-Line можна за допомогою програми діагностики ICD.
3
Скористайтеся найпростішим електричним тестером, щоб перевірити роботу адаптера K-Line. Переконайтеся, що всі елементи схеми адаптера встановлені, вірно, подайте + 12В, перевірте на виводі MAX232 наявність + 5В. Якщо ні, перевірте правильність установки 142ЕН5.
4
Перевірте роботу конверторів MAX232, тобто у вас має бути значення + 10В на 2 виводі. Подайте на вхід приймача RS232 -10В, для цього з'єднайте висновки 13 і 6 МАХ232, перевірте, як проходить сигнал. Видаліть з'єднання. Підключіть до порту RS-232 комп'ютера адаптер, з'єднайте з k-line, виконайте установку зв'язку з контролером. Перевірте параметри порту СОМ, величину резистора в навантаженні, а також якість лінії зв'язку.
5
Перевірте функціонування адаптера, для цього підключіть його до комп'ютера, вимкніть живлення на нього. Відкрийте головне меню, виберіть пункт «Програми» - «Стандартні» - «Зв'язок» - «гіпертерміналу». Перейдіть в меню «Файл», виберіть опцію «Властивості», далі «Подключаться через», виберіть порт СОМ, який відповідає хосту і клацніть «ОК». Далі виконайте набір будь-яких символів з клавіатури. Якщо вони видні на екрані, значить адаптер функціонує нормально.