Чому ми бачимо сни. Як зробити що ти неможиш.

Сновидіння, мабуть, одне з найбільш загадкових явищ, що відбуваються з людським розумом. Куди тільки не заносить і з ким тільки не зіштовхує Гипнос (античний посланник снів) або його син - Морфей. Одні вважають, що сни - імпульси, що посилаються з тонких світів, інші намагаються розгледіти в них майбутнє. Всесвітньо відомий психотерапевт З. Фрейд примудрився зовсім створити цілу науку, засновану лише на тлумаченні сновидінь. Чому ми бачимо сни?
Інструкція
1
Існує два різновиди сну: фаза швидкого сну і фаза повільного сну. Все починається з повільного сну, який включає 4 стадії. На першій стадії відбувається засинання. Пам'ятайте це відчуття, коли ви як би на грані того, щоб провалитися в сон, в якійсь напівдрімоті, яка може перериватися різким вздрагиванием. У цей час знижується м'язовий тонус. Друга стадія характеризується неглибоким сном і займає більшу частину всього часу, відведеного на сон. Серцевий ритм сповільнюється, і знижується температура тіла. Крім того, настає подальше зниження м'язової активності. Третя і четверта стадії - час глибокого сну. Саме в цей період організм і отримує необхідну порцію фізичного сну. Відбувається приплив крові до м'язів, підвищене вироблення гормону росту і т. Д. Після завершення фази повільного сну наступає швидкий сон. Під час такого сну спостерігаються швидкі рухи очей під повіками, підвищення артеріального тиску, посилюється приплив крові до головного мозку, а також нерегулярність частоти серцевого ритму і нерівне дихання. Якраз на цьому етапі людина бачить сни.
2
Функціональність фази швидкого сну досі не з'ясована до кінця. Американські вчені вважають, що вона необхідна для того, щоб упорядкувати інформацію, що зберігається в пам'яті. На підставі експериментів було доведено, що нервові імпульси, одержувані людиною під час неспання, відтворюються мозком уві сні в сім разів швидше. Подібне відтворення вражень, отриманих за день, необхідно для формування спогадів. Тобто, вся інформація як би листується з короткочасної пам'яті на носії довготривалою.
3
На початку 20 століття науковий світ заговорив про те, що за час неспання в організмі людини встигають зібратися хімічні сполуки, такі як: діоксид вуглецю, молочна кислота і холестерин. Під час сну ці речовини розсіюються, впливаючи на мозок таким чином, що він породжує проекції сновидінь.
4
За іншою теорії сновидіння є способом перезавантажувати мозок. Іншими словами, сни допомагають мозку позбавитися від непотрібної інформації і працювати належним чином. В іншому випадку, мозок не забарився б вийти з ладу.
5
Ще одне можливе пояснення виникнення сновидінь - безладна електрична активність. Приблизно кожні 90 хвилин активізується стовбурова частина мозку і починає посилати неконтрольовані електричні імпульси. Тим часом, вони перехоплюються переднім мозком, відповідальним за аналітичні процеси, який намагається розібратися в неясних сигналах. Цей аналіз і проявляється у вигляді сновидінь.
6
Навряд чи хтось сперечатиметься з тим, що сон прямо пов'язаний з емоціями, страхами, бажаннями, як проявленими, так і потаєними. В той же час, на сновидіння можуть накладатися і будь-які фактори, що впливають на органи сприйняття сплячої людини. Залежно від цих чинників постійно змінюється фабула сну. Той, хто лягає спати на голодний шлунок, швидше за все, побачить уві сні їжу. Якщо сплячий змерз - в сновидінні він буде шукати тепла і затишку. А людині, відлежатися руку під час сну - явно присниться, що на руці рана, поріз або що гірше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-dFEiS8ytyU
Зверніть увагу
Дослідження допомогли виявити, що абсолютно всі бачать сни. Якщо розбудити людину під час фази швидкого сну, то він зможе детально описати те, що йому снилося. В той же час, практично нереально згадати сон, перерваний на стадії повільного сну. З цієї причини багато хто вважає, що вони ніколи не бачать сновидінь. Насправді ж, вони відвідують кожного, просто багато хто їх не пам'ятають.