Як перевірити дорогоцінний камінь. Як купити коштовний камінь.

При виборі та купівлі дорогоцінного каміння слід пам'ятати, що гарантовано відрізнити дорогоцінний мінерал від підробки або синтетичного аналога може тільки професійний геммолог. Встановити справжність того чи іншого каменю без наявності спеціальних реактивів та обладнання можна тільки з невеликим ступенем достовірності.
Вам знадобиться
  • Лупа з десятикратним збільшенням.
Інструкція
1
АлмазВозьміте камінь і подивіться крізь нього на світло. Якщо алмаз справжній - ви побачите тільки блискучу точку.Положіте камінь на газету і постарайтеся розглянути літери. Якщо вам вдалося це зробити, то перед вами оброблене стекло.Подлінний алмаз залишає на склі подряпини.
2
ІзумрудВ останні роки з'явилося досить велика кількість синтетичних смарагдів, більшість з яких виробляються в Китаї та Росії. Для того щоб визначити справжність каменю, необхідно ретельно розглянути його в лупу з десятикратним збільшенням. Якщо камінь абсолютно прозорий і чистий, то це має насторожити вас. У структурі синтетичних смарагдів можна помітити включення оксидів заліза, а також трубчасті включення. Розглядаючи скляну підробку, ви зможете виявити в «камені» бульбашки повітря і трещіни.Внімательно вивчіть камінь збоку, під невеликим кутом. Зверніть увагу на лінії росту. Якщо дані лінії строго паралельні, значить, даний екземпляр був вирощений в умовах лабораторії.
3
РубінПрі покупці рубіна слід пам'ятати, що густо пофарбовані, чисті і великі камені зустрічаються в природі вкрай рідко. Їх ціна порівнянна з ціною алмазів. Існують декілька «народних» способів визначення достовірності цього камня.Поместіте рубін в склянку з молоком - молоко має набути рожевий оттенок.Поместіте камінь на повіку - натуральний довго буде прохолодним, в той час як синтетичний швидко змінять температуру.Трещіни в натуральному рубіні мають зигзагоподібну форму , в штучному - пряму.
4
Сапфір Сапфір, вирощений гідротермальних або флюсовим методами синтезу, є одним з найбільш складних об'єктів для діагностики. Потримайте камінь в руках - він повинен залишитися холодним навіть у спеку. Розгляньте в лупу - наявність повітряних бульбашок і колірної зональності можуть свідчити про його штучне походження.
Корисна порада
Купувати дорогоцінні камені рекомендується тільки в солідних ювелірних салонах. Уважно вивчіть ярлик і цінник вироби. Завжди беріть товарний чек з повним зазначенням характеристик виробу.
У кожного дорогоцінного каменю є своя історія. Вперше про смарагді заговорили в Давньому Єгипті в III тисячолітті до нашої ери. Прозорий, зеленого кольору камінь, вважався символом молодості, любові та краси. Відрізнити натуральний смарагд від штучного досить складно, але якщо з'являється така необхідність, є кілька способів зробити це.
Інструкція
1
Оскільки смарагд - це природний камінь, то він (втім, як і всі натуральні дорогоцінні камені) на дотик буде достатньо холодною. Тому потримавши його в руці і відчувши холод, можна переконатися в тому, що камінь природний, а не отримано синтетичним шляхом.
2
У смарагдів натурального походження завжди є розколи або тріщини.
3
У вас повинно викликати підозру прозорість і чистота смарагду темно-зеленого кольору. Такі камені в природі рідкісні.
4
Перевірте самостійно справжність смарагду за допомогою лупи, не звертаючись при цьому до фахівців. Але слід врахувати, що лупа повинна бути десятиразової як мінімум. Розглядаючи натуральний камінь крізь лупу, ви побачите характерний малюнок. Якщо ж ніякого малюнка, вкраплень або включень немає, то це або імітація каменю, або штучний камінь. Також про приналежність до синтетичного способу отримання каменю свідчать паралельні тріщинки, спіралеподібні включення, включення кристалів фенакіту (які в натуральних каменях практично не зустрічаються). У штучних каменях можна побачити вуалеподібною включення і специфічні включення, які за своєю формою можуть нагадати мазки пензля і цвяхи.
5
Подивіться на смарагд збоку через лупу. Якщо ви виявите строго паралельні лінії, то відразу можна сказати, що цей камінь вирощений штучно. У натурального каменю лінії майже паралельні.
6
Від підробленого смарагду справжній смарагд можна відрізнити таким способом - опустити камінь у склянку з водою. Якщо подивитися зверху, не справжній камінь прийме відтінок червоного кольору.
7
Якщо все ж залишаються сумніви з приводу натуральності каменю, то краще звернутися до фахівців. Багато хто вважає, що для визначення натуральності та природності каменю краще звертатися не до ювелірів, а до геммологам - фахівцям з коштовних каменів (вони займаються оцінкою і сертифікацією дорогоцінних каменів).