Як скласти план презентації. Як самому скласти презентацію.

Грамотно побудована презентація сприяє досягненню успіху. Якщо вам потрібно укласти договір, представити проект, переконати партнерів або замовників в прибутковості вашої пропозиції, то презентація може стати ефективним інструментом досягнення поставлених цілей. Складання плану - ключовий момент у її підготовці.
Вам знадобиться
  • Папір, ручка, комп'ютер.
Інструкція
1
Визначте цілі презентації. Для цього проаналізуйте, навіщо вона вам потрібна, якого ефекту ви хочете домогтися, що повинна зробити аудиторія після того, як презентація буде закінчена. Цілі визначають структуру доповіді, вибір наочних посібників і спосіб подачі інформації в цілому.
2
Дізнайтеся якомога більше інформації про аудиторію, перед якою вам належить виступати. Від цього прямо залежить порядок складання плану виступу. Чим більше аудиторія, тим яскравіше і зрозуміліше повинна бути презентація і, навпаки, чим присутніх менше, тим більш конкретною і поглибленої повинна бути розглянута проблема.
3
Почніть побудова плану з введення. Вкажіть в ньому передумови виникнення розглянутої проблеми і позначте саму проблему. Зверніть увагу на те, що інформація, яка перебуває на слайдах, не повинна повністю дублювати ваш доповідь. Вона потрібна для того, щоб доповнювати і підтверджувати ваші слова.
4
Розпочніть основної частини після того, як введення буде готово. В цьому блоці проблема повинна бути розглянута більш детально. Проведіть аналіз ситуації, що склалася, приведіть будь-які приклади, позначте тезами ключові моменти.
5
Приділіть особливу увагу ув'язнення. Саме воно багато в чому визначає успіх вашого виступу. В цьому блоці повинні бути гранично наочно відображені ваші висновки та пропозиції щодо вирішення обговорюваної проблеми.
6
Виберіть основні засоби подачі інформації, ґрунтуючись на тематиці виступу і схильність аудиторії. Визначте, що краще відобразить суть справи. Це можуть бути малюнки, таблиці, графіки, схеми і т.д.
7
Позначте для себе на окремому аркуші, який слайд відповідає кожному з розділів. Це допоможе вам швидко орієнтуватися і не збиватися під час виступу. Останнім пунктом вашого плану повинні стати відповіді на можливі запитання.