Як визначити вид орхідеї.

Визначити вид орхідеї досить складно, особливо якщо вона не цвіте. Орієнтуючись на групи, виділені квітникарями, можна забезпечити орхідеї необхідний простір і догляд.
Інструкція
1
При визначенні виду орхідеї враховуйте, що зовні вони відрізняються величезною різноманітністю. Серед них є рослини-велетні, наприклад, ваніль. Її стебло-ліана досягає в довжину декількох метрів. Під вагою кущів грамматофіллума ламаються великі дерева. Поряд з цими гігантами, присутні і карликові види, наприклад, дендробіуми і софронітіси. При цвітінні вони спокійно вміщаються в сірниковій коробці. Крім того, форма і колір орхідей можуть бути настільки схожі, що відрізнити їх один від одного стає можливим, тільки дочекавшись цвітіння.
2
Навчіться розрізняти орхідеї по їх приналежності до однієї з двох великих груп: моноподіальним і симподиально. Квітникарі виділяють ці групи, грунтуючись на особливостях розгалуження рослин.
3
Зверніть увагу на моноподіальні орхідеї. У них верхівкова брунька присутня протягом усього життя пагона, завдяки чому рослина необмежено росте в довжину. Сюди відносяться всі ліановідние орхідеї, а також розеткові види. У останніх стебло, навпаки, дуже повільно росте в довжину, а верхні листочки збираються в розетку. Суцвіття, як і бічні пагони, з'являються з бічних бруньок, які закладаються в пазухах листків. Наприклад, фаленопсис можна відрізнити по великій кількості коренів і досить широким язиковідние листю.
4
Виявити ознаки сімподіальних орхідей. Від моноподіальних вони відрізняються тим, що верхівкова брунька відмирає або переміщається в суцвіття після того, як рослина досягає певних розмірів. Ця втеча припиняє рости в довжину, а біля основи починає рости новий. Поряд з суцвіттями з верхівкових бруньок, утворюються і суцвіття з нирок на бічних пагонах. Крім того, у орхідей, що відносяться до сімподіальному увазі, сильно потовщені стебла, які з часом перетворюються на бульби і називаються бульбами. Їх форма може бути і круглою, і сильно подовженою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lJdarayJzjg