Що таке алхімія.

Алхімією називається культурне явище, яке особливо широко було поширене в часи середньовіччя. Головна мета алхімії полягала у перетворенні різних неблагородних металів в благородні за рахунок використання «філософського каменя».
Інструкція
1
Етимологія слова «алхімія» сходить до арабської мови, а саме до слова «аль-кімія», яке походить від грецького слова, що означало «ллю», «відливаю», що прямо вказує на суть алхімії - роботу з металами . За іншою версією арабське слово походить від Chemia, що означає Єгипет, пов'язуючи алхімію з місцем її виникнення.
2
Своїм корінням алхімія йде в античність. Її період, що тривав з IV по XVI ст .., характеризується як час, коли не тільки поширювалася умоглядна і досвідчена алхімія, але також розвивалася практична хімія. Багато хто з хімічних знань були отримані саме алхіміками. Наприклад, вони змогли удосконалити старі і відкрити нові способи отримання різних корисних сполук, а також сумішей: фарб, сплавів, ліків, солей і т.п. Крім цього вони поліпшили методи, що застосовуються в лабораторних роботах, винайшли нові прилади.
3
За територіальною поширенню алхімію можна розділити на наступні типи: - греко-єгипетська; - арабська; - западноевропейская.Прі цьому досягнення, які були досягнуті алхіміками Індії та Китаю, не зробили істотного впливу на Захід, а в Росії алхімія була практично не поширена.
4
До успіхів греко-єгипетської алхімії можна віднести поглиблення знань про хімічні процеси, отримання металів з руд, виготовлення сплавів з металів. Також єгиптянами був відкритий нашатир.
5
Внесок арабів в алхімію невеликий, проте саме вони змогли створити першу раціональну фармацію. Виділяються такі особистості, як Авіценна, Вебер, Абу ар-Разі. Для своїх ліків араби використовували органічні речовини.
6
На Заході алхімія отримала своє поширення за рахунок різних зв'язків зі Сходом. З IX по XV з'явилося багато видатних західних діячів, які залишили свій внесок в історії. Серед них виділяють Арнальдо де Віланова, Альберта Великого, Роджера Бекона та ін.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Jfi2vbsjmT8