Як зробити пряжу.

Ручне в'язання - захоплююче і корисне хобі, яке стає ще вигідніше і цікавіше, якщо ви навчитеся самостійно робити пряжу для роботи. Це додасть вашим виробам ще більшу унікальність і ексклюзивність. У цій статті ми розповімо вам, як виготовити пряжу для рукоділля.
Інструкція
1
Перше, що вам знадобиться в виготовленні пряжі - це хороша прядка. Зараз на ринку безліч якісних електропрялок, які заощадять ваш час і сили і порадують хорошим результатом.
2
Також для прядіння вам знадобиться кужіль - шерсть, яку потрібно попередньо підготувати. Візьміть шерсть і перебирайте її доти, поки не відокремте від шерсті всі чужорідні предмети і дрібне сміття. Це потрібно, щоб шерсть рівномірно змотувалася в нитки.
3
Почистіть прядку, замініть мастило на свіжу, перевірте справність усіх її елементів. Замініть товсті струни, які приводять в дію шпульку прядки і рогач - спеціальну деталь, яка скручує нитка.
4
Почати скручувати нитка можете ви самі - прядка продовжить за вас розпочату роботу. Скрутіть нитка так, щоб її товщина проходила в отвір біля торця веретена. Додайте нитка на спеціальних гачках від ближнього до дальнього.
5
Закріпіть нитку і обертайте колесо прядки вручну, щоб відстежувати початок прядіння. Під впливом крутящегося колеса нитка буде скручуватися і намотується на підготовлену котушку.
6
Злегка підкручувати кужіль в процесі прядіння - так вона буде легше проходити в отвір веретена. Коли ви будете впевнені в процесі, можете почати крутити колесо не вручну, а за допомогою педалі. Швидкість обертання буде вище, а швидкість прядіння також збільшиться.
7
Відрегулюйте швидкість обертання колеса так, щоб нитка скручувалась і проходила в отвір, але не перекручувалася зайвий раз до нього. Слідкуйте за рівномірністю ходу нитки в прядці - це допоможе простежити за її рівномірною товщиною і перешкодити розбіжностям в товщині нитки на різних її ділянках.
8
Перший раз ви можете відчувати труднощі з куделею і прядением - але коли це заняття стане для вас звичним, пряжа буде виходити швидко і легко.
Пряжу можна зробити своїми руками. Особливо, якщо стоїть проблема утилізації трикотажних речей, то їм можна дати друге життя!
Вам знадобиться
  • Тонкий трикотаж
  • Ножиці
Інструкція
1
Що ви уявляєте собі при слові «пряжа»? Швидше за все, ви бачите жінку з в'язанням в руках, або згадали теплі в'язані рукавиці, які вам в'язала бабуся. Ще пряжу можна прясти з вовни, але без прядки, веретена та навичок прядіння це зробити досить проблематично. Ми ж підемо своїм шляхом. Ми навчимося не тільки робити пряжу, а й продовжимо життя нашим улюбленим тонким трикотажним речам. З цієї пряжі виходять чудові килимки, чохли на табуретки, господарські або літні сумки.
2
Пряжа з трикотажу - що може бути простіше. Таку пряжу найкраще робити з тонких яскравих трикотажних футболок. Пряжа виходить шляхом нарізування трикотажу на смужки. Від товщини нарізування залежить і майбутня товщина нашої трикотажної нитки.
3
Футболки готуємо до перевтілення. Стираємо їх і ретельно відпрасовувати. Потім підготовлену трикотажну річ акуратно розкладаємо на столі, потім відрізаємо під рукавом, і зрізаємо нижній шов. Таким чином, у виготовленні пряжі приймає участь всього половина футболки, тому найкраще відкладати в запаси чоловічі футболки - з них нитка виходить більш довга. Хоча жіночі та дитячі речі додадуть короткі, але яскраві вкраплення в нашу пряжу.
4
Отже, беремо вийшла трикотажну трубу і починаємо різати її по спіралі. Ширину стрічки найкраще робити приблизно 1 см. Якщо зробити її менше - велика ймовірність обриву нитки при витягуванні, якщо зробити ширину більше, ніж 1 см - занадто складно буде в'язати.
5
Потім, щоб нитка нашої пряжі вийшла рівною, нарізані смужки потрібно дуже акуратно витягнути, поступово розтягуючи. Повинні утворитися трикотажні трубочки. Нам залишилося тільки зв'язати між собою нитки нашої власноруч виготовленої пряжі, і змотати її в клубки.
Зверніть увагу
Чи не ріжте занадто тонкі смужки - трикотаж може порватися.
Корисна порада
В'язати таку пряжу найкраще гачком великого розміру, стовпчиками без накиду.