Як святкувати Новий рік в Італії.

Темпераментні італійці свята люблять і відзначають на широку ногу, шумно і весело. Новий рік в країні-музеї, як ще називають Італію, один з найулюбленіших і очікуваних. Свята починаються 25 грудня з католицького Різдва і закінчуються 6 січня Водохрещем. Це прекрасна можливість продовжити собі Новий рік і повною мірою насолодитися національним колоритом гостинної країни.
Інструкція
1
Новий рік в Італії офіційне свято і відзначається з властивим італійцям розмахом: з традиційними гуляннями, барвистими феєрверками, вуличними концертами і виставами. У всіх містах Італії встановлюються на площах ялинки, розвішуються гірлянди, прикрашаються вітрини магазинів і ресторанів. У Римі о шостій годині вечора припиняється рух наземного транспорту, і Вічне Місто висвітлюється міріадами вогнів, на імпровізованих майданчиках виступають співаки та циркачі. Кульмінація свята відбувається на центральній площі Пьяцца дель Пополо, куди стікається безліч людей спостерігати грандіозний феєрверк і веселитися до ранку з виступаючими на сцені артистами. А в перший день нового року проходить традиційна хода при свічках в катакомбах святий Прісцилли.
2
Романтично налаштовані туристи можуть зустріти Новий рік у Венеції. У місті любові до свята наряджають гірляндами та квітами ялинки, а охороняє Палаццо мармуровим левам надягають новорічні ковпаки і приклеюють білі бороди. На яхтах піднімають прапори із зображенням Баббо Натале, італійського аналога Діда Мороза. А сам сивочолий Баббо Натале пропливає в гондолі по стрічковим каналам, вітаючи городян і туристів. Починається новорічне свято з концертів та костюмованих ходів, а ближче до півночі десятки тисяч людей стікаються на площу Сан-Марко, де з недавніх пір проходить новорічна церемонія поцілунків. Тисячі італійців і туристів зі всього світла з'їжджаються до Венеції, щоб у момент настання нового року поцілуватися на знак любові, миру і злагоди. На встановлених на площі величезних екранах безперервно йдуть кадри з фільмів із самими знаменитими поцілунками, а на що зібралися на площі учасників акції з неба сиплеться золотий дощ із зірок і сердець. Після «колективного поцілунку» на Сан-Марко починається барвисте шоу і триває до ранку.
3
На гірськолижних курортах Італії в невеликих містечках справляють Новий рік в національних традиціях, і всі відпочиваючі мають можливість взяти участь у народних гуляннях. На молодіжних курортах всю ніч працюють бари і не стихають дискотеки. Кожен може знайти розвагу на свій смак.
4
За давно сформованою в Італії традицією, на Новий рік прийнято викидати з вікон старі речі: посуд, одяг і навіть меблі. Вважається, якщо в новорічну ніч позбутися відслужили свій вік речей, то в наступаючому році обов'язково купиш нові. Слідом за старими речами з вікон летять конфетті, хлопавки та бенгальські вогні. Тому в перші хвилини нового року краще не гуляти в житлових кварталах.
5
За іншою старою традицією, на святкування Нового року італійці надягають одяг червоного кольору і обов'язково червоне нижню білизну. Цей колір за повір'ям приносить щастя й удачу в майбутньому році.
6
Другого січня в магазинах Італії починаються сезонні розпродажі, і є прекрасна можливість придбати подарунки і сувеніри з великими знижками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1zyKSbestx4
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили зустріти Новий рік в Італії, про візу, квитках і туристичних путівках варто подбати заздалегідь. Стандартний термін оформлення візи в цю країну від 4 робочих днів, але у «високий сезон», яким є новорічні канікули, він збільшується до двох тижнів. Тому щоб уникнути несподіванок, краще подбати про формальності завчасно і подати документи на оформлення візи до 15 грудня.
Корисна порада
Автобуси та поїзди в Італії на різдвяних канікулах працюють в «святковому» режимі, що означає меншу кількість маршрутів, і при напливі туристів створює певні незручності. Краще на новорічні свята не планувати далеких пересувань по країні або забронювати квитки на транспорт заздалегідь.