Як завантажитися з командного рядка.

Якщо не завантажується операційна система, то першою дією більшості користувачів є її перевстановлення. А адже кожен користувач комп'ютера знає, скільки клопоту з цим пов'язано. Це і переустановка драйверів і втрата частини даних. Між тим, є й інший вихід із ситуації: завантаження системи з командного рядка, за допомогою якої можна спробувати відновити нормальну роботу операційної системи.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Завантажити систему з командного рядка можна незалежно від того, працює ваша операційна система, або ж комп'ютер постійно перезавантажується. Головне, щоб вона почала завантажуватися. Навіть при виході ОС з ладу, якщо починається первинне завантаження, ви зможете завантажитися з командного рядка.
2
Увімкніть комп'ютер. Відразу ж після його включення безперервно натискайте сполучення клавіш Windows + R. Клавіша Windows на стандартній клавіатурі знаходиться в самому нижньому ряду, друга ліворуч (на ній зображений логотип компанії Microsoft). Замість стандартного завантаження операційної системи ви опинитеся в меню, де можна вибрати командний рядок.
3
За допомогою стрілочок на клавіатурі зі списку запропонованих варіантів виберіть Grub command Line і натисніть Enter. Тепер командна рядок запущена. Для того щоб дізнатися команди, якими можна скористатися для спроби відновлення нормальної роботи операційної системи, введіть в рядку команду Help. У лівій частині вікна з'явиться список команд, які можна ввести, в правій частині - опис кожної з команд.
4
Найпоширеніші команди, за допомогою яких можна спробувати відновити систему. Команда CHKDSK. За допомогою неї можна протестувати жорсткий диск на наявність помилок. Спочатку введіть безпосередньо команду CHKDSK, а потім букву диска. Оскільки операційна система встановлена в переважній більшості випадків на диск С, то, відповідно, потрібно ввести CHKDSK C. Якщо ж у вас системний диск іменуємо другий буквою, то введіть її.
5
Також за допомогою командного рядка ви може запустити процес відновлення системи. Для цього введіть команду Rstrui.exe. З'явиться консоль, за допомогою якої ви зможете відновити працездатність Windows. Також для процесу відновлення вам може знадобитися диск з дистрибутивом вашої операційної системи.