Як закрити петлі спицями для пройми. Як зробити пройму спицями.

Якісна пряжа і оригінальний візерунок - це тільки половина справи при в'язанні. Добротну кофточку можна виготовити тільки при дотриманні всіх правил вив'язування її деталей. Особливо важливо оформлення красивого краю пройми.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - викрійка.
Інструкція
1
При виконанні вироби з рукавом «реглан» зменшення петель можна проводити на початку і наприкінці лицьового ряду. Коли ви досягли пройми рукава, зменшуйте на початку і кінці першого ряду одразу 3 петлі. Перший парний ряд виконуйте за схемою в'язки. Далі пров'яжіть виворітного в'язкою 2 петлі на початку і 2 петлі в кінці кожного непарного ряду (3, 5, 7, 9, і т.д. ряди). При цьому на початку і в кінці парних рядів (4, 6, 8, і т.д. ряди) буде виходити 2 петлі хусткової в'язкою. Пров'яжіть в непарних рядах ці 2 петлі разом виворітної в'язкою. Робіть зменшення по викрійці і отримаєте гарний скос деталей джемпера у вигляді доріжок з лицьових петель.
2
При виконанні класичної пройми зменшення петель проводиться на початку лицьового і на початку виворітного ряду. Закрийте перші 3 петлі лицьового ряду. Для цього перші 2 петлі пров'яжіть разом лицьовій в'язкою і перекиньте на ліву спицю. Знову пров'яжіть 2 петлі лицьовій: візьміть одну петлю вже Провязав і перекинуту і наступну за нею. Утворену петлю знову перекиньте на ліву спицю. Останній раз пров'яжіть 2 петлі разом лицьовою і продовжуйте в'язання до кінця ряду по схемі. На виворітній стороні закрийте на початку ряду 3 петлі так само, як на початку попереднього ряду, але пров'язуйте петлі виворітного в'язкою. Продовжуйте в'язання по схемі малюнка до кінця ряду. На початку другого лицьового і виворітного рядів пройми зменшуйте тільки 2 петлі, а в 3 ряду - тільки одну петлю.
3
Можна збавляти петлі для пройми на початку і в кінці одного ряду. Для цього закрийте 3 перші петлі і продовжите в'язання по схемі. Залиште останні 4 петлі ряду непровязаннимі і перекиньте на їх праву спицю. Простягніть спочатку другу від кінця петлю через останню петлю. Потім знову другу від кінця ряду простягніть через останню петлю. Проробіть протягання, поки не залишиться одна петля. Її пров'яжіть лицьовій. Переверніть виріб і виконайте виворітний ряд. Зменшення петель в наступних рядах буде аналогічно, але далі закривайте 2 петлі, а потім 1 петлю.
Зверніть увагу
Слідкуйте за точністю малюнка при зменшенні петель пройми.
Корисна порада
Перед початком роботи приготуйте викрійку деталей кофтинки. Вона дозволить зв'язати виріб без спотворень.
Багато початківці в'язальниці стикаються з технічними труднощами в в'язанні своїх перших виробів. Одна з таких труднощів - необхідність закрити петлі після закінчення в'язання вироби. В схемах з в'язання, як правило, техніка закриття петель чи не пояснюється, і фраза «Закрити петлі по малюнку» викликає у новачків у в'язанні труднощі.
Інструкція
1
Закриття петель за схемою означає, що відповідно до ходом петель на схемі, в закриває лінії вам потрібно дотримуватися таку ж черговість виворітних і лицьових петель.
2
Щоб навчитися закривати лицьові петлі, візьміть лівою рукою спицю, на яку надіто ваше в'язання, а правою - порожню спицю, якій ви будете закривати останній ряд петель. Утримуйте робочу нитку в такому ж становищі, як при в'язанні звичайних лицьових петель - ззаду.
3
Порожній спицею пров'яжіть дві звичайні лицьові петлі, після чого ліву спицю кінчиком проденьте під передній край дальньої до вас петлі, одягненою на праву спицю - крайньої справа.
4
Кінчиком лівої спиці підтягніть цю далеку петлю так, щоб вона пройшла над другою ближньої петлею, а потім спустіть її з правого спиці, залишивши на ній тільки одну другу петлю.
5
Точно таким же чином зв'яжіть наступну петлю, повторюючи в'язання доти, поки ви не закриєте повністю весь ряд щільною кромкою закритих петель. В кінці в'язання у вас залишиться одна петля на правій спиці.
6
Срежьте ножицями робочу нитку так, щоб до останньої петлі залишалося 10 см., Просмикніть нитку через петлю, дістаньте спицю і затягніть нитку, щоб отримати вузлик. Цей вузлик - останній крок у закритті петель.
Корисна порада
Закриваючи петлі, не перетягуйте робочу нитку - закриває ряд повинен бути тягнеться і еластичним, не відрізняючись за щільністю від решти в'язаного полотна. Перший час ви можете відчувати труднощі з тим, щоб закривати петлі з тією ж щільністю, з якою ви в'язали виріб, не роблячи цей ряд занадто щільним, але через деякий час з'явиться відповідний навик, і щільність рядів зрівняється.