Як носити берци. берци з чим носити.

Армійська брутальність давно вийшла за стіни казарм. Сьогодні елементи військової екіпіровки можна зустріти і на модних подіумах Мілана, і в нічних закладах Пекіна, і навіть на гонках в князівстві Монако. А все тому, що ще 10 років тому один кутюр'є ризикнув одягнути свої моделі в хакі, а на їх ногах затягнути берци.
Інструкція
1
Берци - це масивні високі армійські чоботи зі шнурівкою. Отримали таку назву завдяки тому, що захищають гомілкову кістку, а м'який кант оберігає щиколотку і гомілку від зовнішніх впливів. Це всесезонна взуття: при плюсовій температурі в них не жарко, а при мінусовій - не холодно. Ідеально підходять для вилазок на природу, подорожей по пересіченій місцевості при будь-яких погодних умовах.
2
Це взуття завдяки своїй універсальності входить в обмундирування більшості армій світу. Популярна вона і у деяких субкультур - готовий, панків, скінхедів. На відміну від звичайних чобіт, берци залишають максимальну свободу голеностопу, при цьому жорстко фіксуючи його. Це значно зменшує ризик розтягування сухожиль. Завдяки висоті і тугий шнурівці вони міцно охоплюють щиколотку, і ноги при ходьбі втомлюються значно менше.
3
На нашому ринку представлені як вітчизняні, так і зарубіжні виробники берців. Ціни на це взуття іноземного виробництва в кілька разів вище, але за якістю вона не особливо відрізняється від вітчизняних.
4
Краще купувати берци на 1 розмір більше або міряти на вовняний носок. Щойно куплену взуття не варто відразу одягати в дальній похід, краще 2-3 дня розносити їх в міських умовах, щоб нога звикла. На далекі відстані в берцах, одягнених на звичайний носок, краще не ходити - швидко натрете собі мозолі.
5
В берци прийнято заправляти штани - виходить практична «екіпірування» для бігу та походів. Якщо ж заправити взуття під штани, вийде непоганий варіант звичайних черевиків.
6
Догляд за берцями дуже простий: вимити, висушити, змастити кремом. Незайвим буде одразу після покупки проклеїти всі шви і придбати пару додаткових устілок з повсті.