Як оновити стару меблеву стінку. Як оновити меблі.

Стара меблева стінка, ідеально вписується в кімнату за розмірами, виглядає немодній, сумній і псує все враження від інтер'єру. Викидати ще міцну меблі просто шкода. У такому випадку її можна оновити. Це буде коштувати набагато дешевше, ніж купувати нову.
Вам знадобиться
  • - шпаклівка для дерева;
  • - меблева фурнітура (стяжки, дверні петлі, ніжки; полкодержатели, ручки, напрямні, ліфт-апи);
  • - нові меблеві фасади;
  • - фарба-спрей для дерева;
  • - шуруповерт;
  • - самоклеюча плівка.
Інструкція
1
Зніміть зі шаф всі дверцята і скла. Спробуйте посувати меблі з боку в бік і подивіться, наскільки стійко вона коштує. Якщо стінка не скрипить і не хитається можна з нею працювати.
2
Перевірте всі гвинти і стяжки, підтягніть їх у разі потреби. Огляньте меблі із зворотного боку. Задня стінка повинна щільно прилягати до корпусу, якщо десь вона відходить, прикріпіть її за допомогою дрібних меблевих цвяхів.
3
Все подряпини і відколи на корпусі зашпаклюйте спеціальним засобом. У магазинах продаються меблеві шпаклівки різних забарвлень. Підберіть ту, що буде ідеально підходить під колір ваших меблів. Особливо ретельно обробіть торці, тут найчастіше виникають дефекти.
4
Якщо вас не влаштовує колір ваших меблів, його можна змінити за допомогою фарби-спрея по дереву. Підберіть потрібний відтінок, і наносите його рівним тонким шаром так, щоб текстура дерева проглядала через шар фарби. Оттеночная фарба повинна бути лише на один-два тони світліше або темніше початкового кольору. У цьому випадку меблі буде виглядати більш природно. Покривайте шафи фарбою не тільки зовні, але і всередині. Дайте фарбі висохнути.
5
Кардинально змінити колір меблів можна, оклеив її самоклеящейся плівкою, що імітує текстуру дерева. Перш ніж виконувати цю роботу, потренуйтеся працювати з плівкою на невеликому предметі меблів. Будь-які недоліки в роботі будуть кидатися в очі, а меблі будуть виглядати неакуратної.
6
Дерев'яні ніжки висотою 15-20 см надають меблям застарілий вигляд, тому краще їх замінити. Зараз у продажу є величезний вибір меблевих ніжок на будь-який смак і будь-якого стилю, від хайтек до бароко. Намагайтеся, щоб висота нових ніжок не надто відрізнялася від колишньої.
7
Поставте шафи поруч і подумайте, чи можна якось змінити розташування дверцят і ніш. Можна замінити розсувні скляні дверцята орними або спробувати об'єднати орні дверці антресолей. Замініть їх на одну, що піднімається вгору на ліфт-апах. Поміняйте місцями відкриті і закриті ніші, переваживши дверцята. Не обмежуйте свою фантазію спогадами про старому вигляді вашої стінки.
8
Сама відповідальна і дорога частина оновлення - це заміна дверцят або, як їх називають меблевики, фасадів. Дверцята можна обклеїти самоклеїться плівкою. Але краще купити готові. Всі розміри меблевих деталей давно уніфіковані. У магазинах сьогодні можна купити будь фасади відповідного розміру.
9
Якщо у вашій стінці нестандартні розміри дверцят, їх можна замовити в будь-якому салоні з виготовлення меблів. Там же можна замовити і скляні дверцята разом з необхідною фурнітурою.
10
Існують різні матеріали для фасадів: МДФ, фарбована ЛДСП, структурована ЛДСП, дверцята зі скляними або текстурними вставками. Найдорожчий варіант - це фасади з МДФ. Це дуже міцний і надійний матеріал. Дверцята з МДФ можуть мати будь-яку форму. Фасади з фарбованої ЛДСП коштують дешевше. Вони цілком підійдуть для поновлення старої меблевої стінки.
11
Навісьте фасади, прикрутіть всі ручки. Встановіть меблі на місце.
Для того щоб швидко оновити меблеву стінку і зробити її сучасною і стильною, знадобиться не надто багато зусиль. Наприклад, можна встановити козирок з підсвічуванням - зараз це дуже модно. Зробити такий козирок зовсім нескладно, і будь-який чоловік впорається з цим.
Вам знадобиться
  • дошка ДСП, ножовочное полотно, точкові галогенові світильники, міні-трансформатор, вимикач для підсвітки.
Інструкція
1
Придбайте в будівельному магазині ламіновану дошку ДСП. По довжині дошка повинна бути ідентичною довжині самої стінки. Якщо буде потрібно, то за допомогою ножівки дошку можна розпиляти (вкоротити або ж наростити).
2
Зверніть увагу на колір ДСП - він повинен відповідати кольору меблевої стінки. Зараз у магазинах можна знайти ДСП будь-якого кольору. Якщо ж з кольоровим ДСП виникли проблеми, то можна просто-напросто додати колір дошці за допомогою самоклеючої плівки потрібного відтінку.
3
Купуйте ножовочное полотно, яке має круглу форму, кілька точкових галогенових світильників, трансформатор і невеликий вимикач. Все це вільно продається в будівельних магазинах (у відділах електротоварів).
4
Намітьте на дошці місця, де будуть виконуватися отвори для куплених галогенових точкових світильників. Це головні елементи, які дозволять оновити меблеву стінку . Світильники для козирка можуть бути як звичайними, білими, так і кольоровими.
5
Зробіть на зазначених місцях круглі дірочки. Намагайтеся робити це акуратно, щоб не пошкодити дошку електродрилем. Краще зробити отвори менше і потім розширити, ніж зіпсувати дошку занадто великими дірками.
6
Прикріпіть за допомогою шурупів зроблений вами козирок до верху стінки. Прилаштовувати козирок якомога міцніше, перевірте горизонтальність. Козирок повинен триматися міцно і надійно, що не перекошуватися.
7
Обережно вкладіть світильники в отвори, акуратно зміцните їх. Підключіть світильники до мережі, застосовуючи трансформатор. Якщо ви не вмієте це робити, попросіть того, хто розбирається в електриці.
8
Проведіть монтаж вимикача і обережно відведіть шнур назовні. Увімкніть галогенові світильники, і ваша стінка освітить м'яким світлом. Як бачите, красиво оновити меблеву стінку - це зовсім просто.