Як визначити вагу діаманта.

Початківців ювелірів вчать азам професії на конкретних прикладах. Спочатку потрібно навчитися відрізняти камені, в тому числі і діаманти, один від одного, а потім розсортовувати за вагою. Визначити вагу цього дорогоцінного каменю можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - каратні ваги і сито;
  • - розрахункові таблиці.
Інструкція
1
За допомогою каратних ваг ви можете визначити вагу діаманта, який вимірюється в каратах. Один карат дорівнює 200 міліграмам (1/5 грама). Зважити такий діамант можна з точністю до третього знака після коми. Вага ви повинні записати до другого знака, при цьому третій знак відкидається, якщо тільки він не дорівнює 9. Діаманти по їх масі ділять на три групи: великі (від 1,00 карат і більше), середні (від 0,30 до 0, 99 карат) і дрібні (до 0,29 карат) .Можно зважити відразу кілька діамантів. Дрібні Расс через набір сит на розмірні групи, а потім знову скористайтеся вагами, уклавши на чашу всю групу каменів. Такий спосіб сортування використовують, коли камені продають по размерам.Прімечаніе: В документах по камінню при їх дробленні або об'єднання партій можливо деяка зміна у вказівці маси партії. Таким чином, зазначений вага діаманта може не зовсім точно відповідати реальному. Але не забувайте, що ювеліри теж люди.
2
Найчастіше діамант вправлений в ювелірний виріб, а це означає, що точна його маса не може бути визначена до зняття каменю. Завжди зважуйте камінь до обрамлення. Оправлені діаманти (їх вага) вимірюються за розрахунковими формулами. Масу діаманта стандартної круглого ограновування потрібно підраховувати так: М = D2хHх0,0061где: D - діаметр, Н - висота, М - маса в каратах.Еслі рудістов відрізняється великою товщиною, коефіцієнт буде зміняться від 0,0061 до 0,0067, залежно від його товщини. Похибка розрахунку ваги за представленими формулами становить порядку 10% для діамантів правильної огранки, для каменів з перекрученою огранюванням, а також старовинної та нестандартною, відсоток помилок у вимірах зростає.
3
Використовуйте спеціальні таблиці, які вказую вага каменя, спираючись на його габарити. Визначення маси каменю по таблиці діаметрів дає дуже не точне значення ваги. Цей спосіб, до того ж, вимагає вимірювання діаметра алмазу.
Зверніть увагу
Від ваги, пропорцій і симетрії ограновування залежить розмір діаманта. Діаманти можуть мати однакову вагу і різні розміри тому, що виготовляються вручну.
Корисна порада
Карат завжди ділиться на 100 частин. Якщо написано, що вага діаманта 1,50, то він дорівнює одній цілою і п'ятдесяти сотих карата.