Як організувати трикотажне виробництво.

Виробництво трикотажного одягу, якщо це не кустарна майстерня, вимагає дорогого устаткування і великих площ, на які є кошти далеко не у кожного починаючого підприємця. Зате невеликий цех з виробництва одягу, на відміну від майстерні, має шанси "розкрутити" власний бренд і вийти на рівень загальноросійського ринку.
Вам знадобиться
  • -свідоцтво про реєстрацію ІП або юридичної особи;
  • -приміщення площею від 100 квадратних метрів;
  • -комплект універсального та спеціалізованого швейного обладнання;
  • - домовленість з декількома постачальниками сировини (тканин і фурнітури);
  • -дві бригади працівників (по 10 чоловік) і технолог-конструктор одягу.
Інструкція
1
Зареєструйтеся як індивідуальний підприємець або зареєструйте юридична особа, якщо співзасновників у вашої фірми буде декілька. Орендуйте приміщення, розглядаючи варіанти тільки від 100 квадратних метрів, бажано з можливістю підключення електрики у виробничому масштабі - з напругою 380 вольт. Приміщення має бути в такому стані, щоб у ньому не довелося робити капітальний ремонт - враховуючи ймовірний розмір орендної плати, витрачатися ще й на це ви собі дозволити не можете.
2
Вивчіть ринок швейного обладнання і вирішите, якими його видами вам буде доцільно обладнати ваш цех. Все швейне обладнання ділиться на універсальне (швейні машини) і спеціалізоване (машини для виконання будь-яких конкретних операцій). Вам напевно знадобиться близько 15-20 універсальних швейних машин, кілька машин Краєобметочна і гудзиковий напівавтомат.
3
Домовтеся з декількома оптовими постачальниками тканин про співпрацю - вибирайте таких, які пропонують найбільш повний асортимент і не вимагають повної передоплати. Заздалегідь перевіряйте кожен сорт закуповуваного сировини (тканин) на сумісність з вашим обладнанням. Велику увагу приділяйте також закупівель фурнітури, намагайтеся підбирати деталі найбільш підходящі до тих моделям трикотажного одягу, які випускаєте ви, не допускайте приблизності.
4
Розрахуйте кількість персоналу, необхідного для обслуговування вашого виробництва. Оптимальна бригада складається з п'яти швачок, двох закрійників і бригадира. Для розробки нових моделей одягу необхідний досвідчений технолог-конструктор. Послугами інших фахівців (наладчика обладнання, бухгалтера) можна користуватися в міру необхідності, домовившись з ними про роботу на умовах часткової зайнятості.