Як відкрити консоль відновлення.

Напевно, багато користувачів ПК потрапляли в ситуацію, коли операційна система не запускалася. Наприклад, комп'ютер постійно перезавантажувався, або з'являлося вікно, яке висвічувало помилку. Часто це штовхає користувачів на переустановлення ОС. Всі знають, що це клопітка справа, так як в цьому випадку втрачається частина файлів і потрібно заново ставити драйвера. А між тим набагато простіше скористатися консоллю відновлення.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - диск з дистрибутивом ОС Windows (XP, Windows 7).
Інструкція
1
Вам потрібно диск з дистрибутивом вашої операційної системи. Перед початком операції вставте цей диск у привід комп'ютера. Увімкніть ПК. Тепер необхідно увійти в Boot-меню. Найчастіше для цього можна скористатися клавішами F5 або F8. Натисніть її відразу після включення комп'ютера. Якщо за допомогою них вам не вдалося увійти в Boot-меню, зробіть це методом перебору, по черзі натискаючи клавіші F, поки не знайдете потрібну.
2
Коли ввійдете в Boot-меню, як джерело запуску системи виберіть оптичний привід. Дочекайтеся, поки-диск не розкрутиться, і натисніть любою клавішу. Якщо у вас операційна система Windows ХР, дійте так. Чекайте появи першого діалогового вікна. У цьому вікні можна або почати установку операційної системи, або запустити процес відновлення.
3
Натисніть клавішу R. Після цього консоль відновлення запуститься. Згідно підказкам запустіть «Майстер відновлення». Після завершення його роботи, операційна система буде відновлена. Комп'ютер буде перезавантажений автоматично і запуститься в звичайному режимі.
4
У випадку з операційною системою Windows 7 діяти потрібно так. На першому екрані виберіть «Мовні параметри». Після цього ви потрапите на екран, де буде напис «Відновлення системи». Натисніть по цій функції лівою кнопкою мишки. Спливе вікно, в якому буде список операційних систем. У цьому списку відзначте ОС Windows 7, потім - пункт «Використовувати засоби відновлення» і зверніться далі.
5
З'явиться вікно «Засоби відновлення». В ньому виберіть параметр «Відновлення запуску». Операційна система буде перевірена на наявність помилок, які в разі виявлення будуть виправлені. Якщо необхідно, система автоматично встановить відсутні файли. Після відновлення комп'ютер перезавантажиться, і операційна система запуститься у нормальному режимі.
Якщо вам потрібно повернути операційну систему до робочого стану, то можна скористатися консоллю відновлення. Ця функція присутня в деяких ОС сімейства Windows.
Вам знадобиться
  • - установочні диски Windows.
Інструкція
1
Зазвичай консоль відновлення використовують в тій ситуації, коли завантажувальні файли операційної системи Windows XP були видалені або зіпсовані. При завантаженні комп'ютера з'являється повідомлення NTLDR is missing. Вставте в DVD-привід інсталяційний диск операційної системи Windows XP і перезавантажте комп'ютер, натиснувши поєднання клавіш Ctrl, Alt і Delete.
2
Утримуйте клавішу F8 і в меню вкажіть необхідний DVD-привід. Дочекайтеся, поки програма підготує деякі файли, необхідні для продовження роботи. Після появи вікна, що містить три пункти, натисніть клавішу R. Відкриється потрібна вам консоль відновлення. У ній буде розташований список встановлених ОС. Введіть цифру потрібної системи та натисніть клавішу Enter.
3
Тепер введіть команду fixmbr і ще раз натисніть Enter. Підтвердіть внесення змін до завантажувальні файли, натиснувши клавішу Y. Після появи напису «Нова основний завантажувальний запис успішно зроблена» введіть команду fixboot і натисніть клавішу Enter. Підтвердіть запуск цієї команди. Перед використанням вищеописаних команд рекомендують перевіряти систему антивірусною програмою.
4
Якщо ви використовуєте ОС Windows Vista або Seven, то відновити запуск можна кількома методами. Почніть з виконання дій, описаних у другому кроці, щоб запустити програму установки. Дочекайтесь появи меню «Додаткові параметри відновлення» і відкрийте його. Тепер виберіть пункт «Командний рядок Windows».
5
Виконайте алгоритм, описаний в третьому кроці. Для спрощення цього процесу була додана нова функція. Виберіть пункт «Відновлення запуску Windows». Програма автоматично підкоригує завантажувальні файли, необхідні для нормального запуску операційної системи. Якщо цей метод не спрацював, то скористайтеся функцією «Відновлення системи».