Як читати штриховий код.

Штриховий код наноситься на упаковку товару з метою надання інформації про продаваної продукції. Різні дані зашифровані певним набором чисел. Вміючи правильно читати штрих-код, можна отримати масу корисної інформації про продукт.
Інструкція
1
Подивіться на перші дві або три цифри в штрих-коді на упаковці товару. Вони повідомляють про країну-виробника. Кожній з країн відповідає певний набір цифр. Наприклад, для Росії це: 460, а для України - 482. З детальними таблицями кодів країн ви можете ознайомитися на одному з сайтів, присвячених даному питанню.
2
Зверніть увагу на наступні чотири або п'ять цифр в штрих-коді, вони інформують про підприємство-виробника. Бази даних з цими відомостями малодоступні звичайним покупцям, тому даною інформацією частіше користуються оптовики.
3
Погляньте на наступні п'ять цифр штрих-коду. Це - зашифрована інформація про сам товар. Перша цифра з п'яти позначає найменування товару, друга - споживчі властивості, третя - розміри, четверта - масу, п'ята - колір. Але, скористатися цими даними звичайному покупцеві навряд чи вийде, т.к. вони призначені, насамперед, для великих фірм-покупців.
4
Подивіться на останню цифру штрих-коду - це контрольна цифра товару. По ній ви можете визначити справжність продукту. Для цього необхідно виконати наступні дії: Вирахуйте суму цифр, що стоять в штрих-коді на парних позиціях; помножте суму, отриману в першому пункті, на 3; складіть всі цифри, які стоять на непарних місцях, не беручи в розрахунок контрольну цифру; знайдіть суму чисел, одержані в пунктах 2 і 3; відкиньте в отриманої сумі число десятків; відніміть число з 10, яке вийшло в пункті 5; проведіть порівняння отриманого числа в пункті 6 з контрольним числом в штрих-коді. У разі, якщо вони не збігаються, перед вами підроблений товар.
5
Використовуйте різні комп'ютерні програми для перевірки достовірності товару по штрих-коду і отриманню інформації про продукт. Зайдіть на відповідні інтернет-сайти і скористайтеся даними програмами в режимі on-line.