Як очистити стінку акваріума.

Правильний догляд за рибками, що живуть у вас вдома в акваріумі, має на увазі не тільки харчування, освітлення, забезпечення флори, а й своєчасну ретельну чистку стінок акваріума. Дотримуйтесь рекомендацій, і ви завжди будете задоволені станом водного куточка природи.
Інструкція
1
На стінках акваріума, особливо в його верхній частині завжди, як правило, накопичуються вапняні відкладення. Причому нерідко їх настільки багато, що проста щітка і гаряча вода вже не допоможуть. Краще візьміть лезо або бритва. Цим верстатом дуже зручно чистити наліт. Зрозуміло, що таку чистку слід проводити за відсутності мешканців акваріума.
2
Спробуйте і такий спосіб. Візьміть невелику ганчірочку і кухонну сіль. Завдяки їм, ви очистите наліт від водоростей. Інтенсивними механічними рухами просто видаліть небажані забруднення.
3
Купіть в господарському магазині жорстку мочалку для миття посуду, краще металеву. Пройдіться мочалкою по стінках акваріума, наліт і відкладення швидко відчистити. Але тут є свої мінуси. Скло може подряпатися, і дефекти зіпсують зовнішній вигляд акваріума.
4
Придбайте спеціальний скребок (склоочисник) для акваріума, він делікатно очищає поверхню скла. Ціна у нього цілком доступна.
5
Злийте повністю воду з акваріума. Змочіть губку або серветку в столовому оцті і потріть внутрішню поверхню. Цей спосіб ефективний, головне, після такої процедури ретельно промити акваріум.
6
Чим тонше наліт, тим менше вам доведеться потіти при його очищенні. Не заводьте акваріум настільки, щоб потім, не в силах впоратися з сильними забрудненнями, викинути його. Найбільш складні в очищенні акваріуми з оргскла. Будьте дуже обережні при процедурі чищення, що не подряпайте стінки.
7
Мийте стінки акваріума як мінімум один раз на місяць і всередині і зовні. Не використовуйте побутові миючі засоби і дрібний пісок, що приносять шкоди мешканцям акваріума. Забруднення контролюйте регулярно.
8
Підтримувати внутрішні стінки акваріума в чистоті допоможуть рибкі- присоски і равлики.
Корисна порада
Пробуйте пом'якшувати воду, і вам не доведеться дуже часто чистити стінки акваріума.