Як ставити уколи в м'яз.

Внутрішньом'язове введення лікарських засобів - непогана альтернатива перорального прийому більшості препаратів. По-перше, вплив на шлунок мінімальне, а по-друге, діюча речовина краще засвоюється організмом. Навчитися ставити уколи можна буквально за кілька хвилин.
Інструкція
1
Купуйте все те, що може знадобитися для проведення процедури: лікарський засіб, медичний спирт, стерильну вату, рукавички та шприци. Деякі препарати потрібно розводити знеболюючим засобом (лідокаїн, новокаїн) або фіз. розчином. Уточніть це в анотації до препарату або у лікаря.
2
Добре помийте руки з милом або протріть їх спиртом. Підготуйте все для введення уколу. Шприц наповніть лікарським засобом, ватку змочіть спиртом і протріть шкіру в тому місці, в яке ви будете вводити ін'єкцію. Внутрішньом'язово уколи ставляться як в м'яз стегна із зовнішнього боку, так і в сідницю або руку.
3
Проведіть тест на алергічну реакцію. Для цього акуратно подряпайте шкіру на руці в районі ліктя і нанесіть на це місце лікарський розчин. Якщо через 10-20 хвилин не з'явиться алергії, значить, ви добре переносите препарат. Якщо ж все вийшло з точністю навпаки, то не ризикуйте.
4
Введіть голку в м'яз під кутом 90 градусів. Не бійтеся, інакше м'язи будуть напружені, а укол видасться болючим. Не дуже швидко введіть ліки, вийміть голку і прикладіть до місця проколу ватку, змочену в спирті.
5
Ставте уколи, дотримуючись інтервал у часі. Щоразу намагайтеся вводити голку в інше місце, тому що при попаданні в один і той же можуть з'явитися шишки, які можуть загноїтися. Якщо ж ви погано переносите препарат або у вас з'явилася алергічна реакція, припиніть лікування і зверніться до лікаря.
Зверніть увагу
Маленьким дітям не можна вводити уколи без консультації з педіатром. Це може закінчитися трагедією. Краще приділіть трохи часу здоров'ю малюка і пройдіть курс лікування в умовах стаціонару.
Корисна порада
Якщо ви боїтеся самостійно ставити уколи, краще ходите в процедурний кабінет або ляжте в лікарню. Не варто випробовувати свою нервову систему.
Якщо комусь із ваших близьких призначили курс внутрішньом'язових ін'єкцій, необов'язково кожен день відправлятися в лікарню для відвідування процедурного кабінету. Цілком можливо робити уколи в домашніх умовах, навіть не навченому спеціально людині. Головне при цьому, подолати свій страх.
Вам знадобиться
  • - одноразовий шприц;
  • - ампула з ліками;
  • - вата;
  • - спиртовий розчин.
Інструкція
1
Як правило, внутрішньом'язова ін'єкція ставитися в сідницю хворого. Розділіть подумки сідницю на чотири частини. Ділянка у верхній крайній частині буде найбільш підходящим для уколу. Для того щоб знизити хворобливі відчуття, хворий повинен лежати на животі.
2
Для уникнення попадання інфекції, обробіть місце уколу ватою зі спиртовим розчином. Цим же розчином протріть руки і ампулу з лікарським засобом.
3
Оброблену ампулу гарненько струсіть і підпиляєте її кінчик ножем або лезом. Місце підпилювання обкласти шматочком стерильної вати і обломити його.
4
Заздалегідь придбайте в аптеці необхідну вам кількість одноразових шприців потрібного обсягу. Розкрийте упаковку шприца і приєднайте голку. Наберіть в нього розчин з розкритою ампули, відтягуючи назад поршень.
5
Переверніть шприц голкою вгору так, щоб повітря, що потрапив всередину при наборі ліки, піднявся у верхню частину шприца. Після цього натисніть на поршень, просуваючи його вгору до того моменту, поки з кінчика голки з'явиться цівка розчину.
6
Ще раз обробіть місце уколу спиртом і застроміть голку шприца приблизно на три чверті довжини голки в шкіру сідниці. Якщо ви ставите укол дорослій людині, то під час уколу розтягніть його шкіру пальцями іншої руки. Це робиться для того, щоб розчин потрапив саме в м'язову, а не в жирову тканину. Якщо процедуру проводите дитині, то, навпаки, стисніть пальцями м'яз для освіти складки, в яку ви і увіткнете голку. У дітей м'язова тканина і жирова виражені не надто явно і, таким чином, ви охороняєте дитину від можливості облому голки при попаданні в кістку.
7
Лікарський засіб вводите повільно, рівномірно натискаючи на поршень шприца. Після вилучення голки, обов'язково обробіть місце уколу ватою зі спиртовим розчином.
8
Якщо необхідне вам засіб знаходитися не у вигляді розчину, а у вигляді порошку, вам необхідно приготувати розчин самостійно. Для цього придбайте в аптеці дистильовану воду в ампулах. Протріть гумову кришку ємності з порошком дезинфікуючим засобом. Стерильним шприцом наберіть дистильовану введенню в необхідній кількості і прямо через гумову кришку введіть її в баночку з сухим порошком. Збовтайте до повного розчинення. Набирайте ліки в шприц для уколу так само, через кришку. Розкриваючи ємність, ви порушите стерильність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kZhRr6HUy9Y