Як відливати олов'яних солдатиків.

Стрункими рядами шеренги солдат вводяться в бій. Дим, гар, хлопки пострілів і крики поранених ... Для того щоб прийняти участь в такому бою, не потрібно вирушати до військкомату, досить змайструвати роту олов'яних солдатиків. Щоб відтворити на письмовому столі епізод зі справжнього історичного бою, від вас буде потрібно трохи терпіння і вмілі руки.
Вам знадобиться
 • - плита;
 • - ківш;
 • - олово;
 • - герметик для виготовлення форми;
 • - кусачки;
 • - напилок;
 • - паяльник;
 • - скальпель;
 • - акрилові фарби;
 • - пензлик.
Інструкція
1
Підготуйте изложницу для лиття солдатиків. Класичною вважається розбірна, що складається з двох гіпсових або силіконових частин. У самому простому випадку форму можна видавити в землі, але зручніше використовувати спеціальний силіконовий герметик. В такій матриці можна зробити кілька десятків виливків. Перевага форми з герметика в тому, що вона дозволяє відливати зворотні кути без пошкодження виливниці. Оскільки особливо складні фігури можуть складатися з декількох деталей (руки, голова, обладунки, зброю і так далі), може знадобитися кілька форм.
2
Виготовте майстер-модель. Використовуйте для цього епоксидну смолу або пластмасу. Передбачте в моделі ливникові канали, виконайте їх з дроту і прикріпіть до ноги фігурки. Якщо майбутня скульптура має суттєві розміри, спочатку виготовте для неї дротяний каркас, на нього пошарово нанесіть матеріал. Зрозуміло, якість мініатюри в чому буде залежати від ваших художніх навичок.
3
В изложницу укладіть майстер-модель майбутнього виробу і залийте рідким герметиком на кілька годин. У підсумку виходить пружна форма вже для багаторазового використання, дуже точно повторює обриси оригіналу.
4
Залийте в матрицю заздалегідь розплавлене на плиті олово і дочекайтеся, поки метал застигне (час застигання залежить від розмірів скульптури). Потім розкрийте форму і дістаньте виливок. Ливарна частина роботи завершена.
5
Відлиту фігурку обробіть кусачками, напилком і скальпелем. При необхідності використовуйте також паяльник. Будьте акуратні і терплячі, якість роботи залежить від вашого вміння довести виріб до досконалого вигляду. Особливу увагу приділіть дрібним деталям, які слід опрацювати найбільш ретельно.
6
Після чистової обробки фігурки переходите до художньої частини робіт. Фарбами розпишіть скульптуру, намагаючись відтворити особливості обмундирування тієї країни й епохи, до якої належить солдатик. Рекомендується використовувати акрилові й темперні барвники. Перед нанесенням фарби фігурку знежирте і покрийте грунтом, щоб покриття трималося міцніше. В деяких випадках ретельна промальовування деталей вимагає декількох тижнів кропіткої роботи.
Мініатюрна постать, що представляє воїна або солдата відома світу з незапам'ятних часів. В середні століття з їх допомогою моделювали дії бойових битв, навчаючи військовому мистецтву спадкоємців престолів і надихаючи їх на подвиги. В даний час олов'яні солдатики є гордістю колекціонерів і предметом втілення фантазії людей, що захоплюються литтям.
Вам знадобиться
 • - Гіпс;
 • - сплав вісмуту;
 • - струбцини;
 • - кисть;
 • - стека;
 • - пластилін;
 • - дріт;
 • - ціанакрілатний клей
Інструкція
1
Зробіть ескіз. Виготовляючи його, ви зможете вирішити, які елементи краще відливати разом, а які виконати окремо і змонтувати на готової фігурці. Використовуйте для ескізу скульптурний пластилін, оскільки він більш сильний та тугоплавок, ніж той, що призначений для дитячих розваг.
2
Для скелета пластилінової фігурки зігніть дротяний каркас. Це дозволить задати скульптурі правильні пропорції. Згинайте алюмінієвий дріт так, щоб скручений ділянку дорівнював висоті тулуба разом з головою, а кінці, що залишилися вільними, відповідали довжині нижніх кінцівок. До кожної ноги додайте ще по 2 см.
3
Прикріпіть ноги до дерев'яного бруска, щоб скульптуру було зручніше ліпити. Фігурка виглядатиме більш природно з руками, зліпленими і відлитими окремо. Каркас для руки являє собою шматочок дроту, зігнутий в місці ліктя. Також не забудьте для зручності ліплення залишити вільний шматочок дроту, за який можна було б тримати деталь.
4
Щоб дерев'яна стека менше при ліпленні прилипала до пластиліну, просочіть її гарячим машинним маслом. Поступово нарощуйте пластилін з різних сторін каркаса, відсікаючи, де потрібно, зайве кількість матеріалу. У підсумку основні елементи повинні якомога точніше відповідати задуманим при розгляданні фігури з будь-якого ракурсу.
5
Приділяючи достатньо уваги кистям рук та особі майбутнього олов'яного солдатика , не забувайте позначати лікті, коліна, зап'ястя. Ці частини підкреслюють контур, навіть перебуваючи під одягом. Одяг ліпіть якомога тонше, щоб м'язи персонажа під нею виглядали більш природно.
6
Форму для лиття зробіть з Віксінти або гіпсу. Перший являє собою силіконову гуму і допомагає повторити найдрібніші деталі. Еластичність матеріалу дозволяє витягти відливку навіть при заглибленні деяких її частин у вертикальну поверхню форми. Для лиття з олова найбільш підходять термостійкі віксінти.
7
Робити форму краще з двох половинок. Відокремте модель від підставки, нанесіть вістрям ножа лінію роз'єму половини форми. На скельці виконайте подобу кювети, обмеживши обсяг майбутньої форми рамкою з пластиліну. Розведіть гіпс, взявши 1/3 частина порошку і 2/3 води. Залийте розчин на скло. На частину форми, готову до занурення, пензликом нанесіть гіпс або Віксінт. Притопити модель в розчин до лінії роз'єму і тримайте її, якщо вона норовить опуститися глибше, поки гіпс не почне схоплюватися.
8
Перед тим, як ви почнете заливати другу половину, промажьте розділовий шар змазкою до утворення рівного блиску на поверхні. Після вилучення форми з затверділого гіпсу доробіть її, відзначаючи більш дрібні деталі. З боку ніг майбутньої фігури прорежьте в гіпсі отвір для заливки металу і випори для видалення повітря. Дайте формі кілька днів просохнути перед відливанням.
9
Чисте олово для лиття не використовується, краще застосовуйте сплави вісмуту. Скріпіть форми струбциной, розігрійте метал на плиті до утворення плівки кольору соломи і влийте в форму. За готової литві виконайте обробку, імітуючи тонкої гравіруванням найдрібніші елементи. Окремі деталі приклейте до фігурки ціанакрілатним клеєм.