Чому не працює вентилятор.

Вентилятор, як і будь-який інший електропобутової прилад, може раптово перестати обертатися. Особливо прикро буває, якщо таке трапляється в жарку погоду. Отчего же зупинився вентилятор?
Інструкція
1
Найчастіше вентилятори зупиняються через висихання мастила. Ознакою цього є туге обертання лопатей. Перевіряти це вручну можна тільки тоді, коли вентилятор відключений від мережі. Щоб змастити вентилятор (зрозуміло, теж відключений від мережі), зніміть задній кожух і крильчатку. Візьміть маслянку, налийте в неї кілька крапель машинного масла, після чого змажте обидва підшипника двигуна. Надіньте крильчатку і почніть обертати її, поки не відчуєте, що вона перестала заїдати. Тепер надіньте назад захисну решітку і дайте вентилятору попрацювати. Поступово він набере ту частоту обертання, на яку розрахований.
2
Інший несправністю вентилятора є вихід з ладу двигуна. Якщо в ньому є короткозамкнені витки, він буде перегріватися, а якщо обриви - просто не стане запускатися. Купити двигун окремо неможливо, тому зніміть його з іншого апарата тієї ж конструкції, у якого мотор справний, але незворотньо пошкоджено що-небудь інше, наприклад, корпус. Перестановку виробляєте при знеструмлених вентиляторах, а всі дроти підключіть так само, як було в оригіналі. Новий двигун добре закріпіть.
3
Також вентилятори нерідко виходять з ладу через підгоряння контактів вимикача. Такий вентилятор також відключіть від мережі, акуратно розберіть вимикач, почистіть і підігніть контакти, потім знову зберіть і перевірте.
4
Вентилятор, який відключали від розетки, смикаючи нема за вилку, а за шнур, може перестати працювати через обрив провідників всередині вилки. Тоді витягнете її з розетки, після чого замініть на іншу, що має розбірну конструкцію. Більше ніколи не смикайте при відключенні приладу від мережі за шнур замість вилки.
5
У більшості побутових вентиляторів використовуються двигуни з магнітними шунтами, а будь-які конденсатори відсутні. Але в деяких моделях вони, все ж, можуть бути присутніми. Знеструмивши такий апарат, насамперед, розрядите конденсатор хоча б через викрутку, тримаючи її за добре ізольовану ручку. Лише потім приступайте до ремонту.
Зверніть увагу
Ніколи не працюйте під напругою.