Як розрахувати балансову вартість активів. Як знайти в балансі балансову вартість активів.

Під балансової вартістю мається на увазі вартість нематеріальних активів та основних засобів, які приймаються до бухобліку. Вона включає в себе суму зроблених витрат на виготовлення або придбання, транспортування, навантажувальні та інші роботи, а також суми, які сплачуються організацією за певні консультаційні послуги. Не враховуються відшкодовуються податки (в т.ч. податок на додану вартість).
Інструкція
1
Майно приймається на баланс підприємства з відновлювальної та первісної вартості, яка включає всі витрати на придбання, будівництво і введення в експлуатацію активів, як виробничих, так і невиробничих. Підсумуйте все вже відомі витрати і додавайте до них ваші додаткові підрахунки.
2
Включіть в відновну вартість витрати на придбання майна за певну ринкову ціну в певний проміжок часу. Якщо в первісної вартості вам доведеться визначитися з сукупністю всіх витрат, то в відновної врахуйте середні ціни на ринку. Періодично корегуйте створений звіт.
3
Відновлювальна вартість визначається як експертним шляхом на основі ринкових цін, так і за допомогою коефіцієнтів інфляції. Вартість вважається відновної, якщо вона визначається в результаті переоцінки коштів, яка проводиться за рішенням уряду РФ. Якщо буде потрібно, скористайтеся послугами професійних бухгалтерів або регулярно досліджуйте ринкові ціни, які стосуються сфери діяльності вашої компанії.
4
Не забудьте уточнити балансову вартість з урахуванням зносу майна на підприємстві (амортизація). Вартість активів - різниця між первісною вартістю майна, яке було прийнято на баланс, і амортизацією.
5
Пам'ятайте, що балансова вартість визначається за датою здійснення угоди, особливо це актуально для акціонерних товариств, в яких більшість операцій скоюється в кінці звітного періоду, що ускладнює постановку на баланс. Законодавством РФ передбачено фіксування балансової вартості активів виходячи з цілей прийняття рішень про розмір угоди на останню звітну дату.
Зверніть увагу
Операція, яка становить більше 25% вартості всього балансового майна, вважається великою і рішення по ній приймається зборами акціонерів або директорів. У тому випадку, якщо балансова вартість визначена неправильно, операція буде вважатися недійсною.
Корисна порада
Зіставляйте балансову вартість активів і балансову вартість відчужуваного майна, якщо йдеться про здійснення угоди. Порівнюйте їх в момент операції, а не на момент виникнення будь-якого спору або досконалої переоцінки. Балансова вартість майна та активів юридичної особи зіставляється без обліку активів дочірніх і залежних підприємств або товариств.