Як зробити підсвічування екрана.

Існує чимало пристроїв, обладнаних рідкокристалічними екранами без підсвічування. Користуватися ними в напівтемряві незручно, а в темряві і зовсім неможливо. Виправити цей недолік можна, додавши підсвічування самостійно.
Інструкція
1
Вимкніть живлення пристрою. Витягніть з нього батарейки (прилади без підсвічування зазвичай харчуються саме від них, а не від акумуляторів). З можливою втратою даних при цьому доведеться змиритися або заздалегідь, до вилучення батарейок, зробити її резервну копію.
2
Обов'язково переконайтеся в тому, що у батарейок вистачить ємності для підтримки працездатності підсвічування протягом тривалого періоду. Якщо це не так, встановіть додатковий відсік для розміщення батарей підсвічування (у тому числі зовні).
3
Якщо в пристрої використовується рідкокристалічний індикатор розбірний конструкції, притискуваний до плати через гумові контактні гребінки, рівномірно виверніть всі кріпильні гвинти і зніміть РКІ. Відклейте сріблясту підкладку. Знову зберіть все в точності як було, не забувши жодної деталі, включаючи контактні гребінки. В процесі складання розташуйте між платою і індикатором тонку пластину з оргскла, вкриту з обох сторін тонким шаром білої фарби, добре пропускає світло. Ця пластина після складання повинна вільно переміщатися під індикатором, не надаючи на нього найменшої тиску. В процесі складання гвинти затягуйте також рівномірно.
4
Потім візьміть два SMD-світлодіоди бажаного кольору. Приклейте їх до пластини з торця з того боку, до якої є доступ. Послідовно з кожним з них включите по такому резистору, щоб при тому напрузі, яким вони будуть харчуватися, струм через кожен з них не перевищував 3 мА. Дроти обов'язково повинні бути дуже гнучкими. З'єднайте ці ланцюжки паралельно і підключіть до джерела живлення в правильній полярності через вимикач живлення пристрою, або, останнім харчується від батарей безпосередньо, через окремий, заздалегідь встановлений мініатюрний вимикач. Якщо підсвічування живиться від окремих батарей, власне джерело їй знадобиться в будь-якому випадку.
5
В ситуації, коли в пристрої використовується нерозбірний індикатор, поступите іншим способом. Два SMD-світлодіоди, підключених тим же чином, розташуйте зовні. Закрийте їх невеликим непрозорим екраном, що не пропускає світло вперед, а самі діоди направте на індикатор так, щоб вони досить рівномірно його висвітлювали. У цьому положенні їх і закріпіть.
6
Встановіть батарейки на місце. При необхідності встановіть додаткові елементи для підсвічування. Заново введіть дані: якщо це годинник, то час і дату, якщо програмований калькулятор, то програми і змінні, а якщо електронна записна книжка - імена та номери телефонів.