Як крохмалити речі.

Здавна господині, піклуючись про красу, чистоту свого житла і плекаючи свою доглянутість, практикували крахмаленія білизни і деяких видів одягу. Ця нехитра процедура і сьогодні надає виробам більш охайний вигляд, захищає від швидкого забруднення. Крім того, накрохмалені речі менше мнуться.
Вам знадобиться
  • На прилавках магазинів можна побачити чимало готових ефективних засобів для апретування (наприклад, препарати, що включають до складу поливинилацетатную емульсію). Проте як і раніше шановним і нестаріючим засобом для додання тканинам нової щільності в домашніх умовах залишається звичайний крохмаль: картопляний, кукурудзяний, рисовий.
  • Залежно від бажаної жорсткості крахмаленія розчин для просочення текстилю готують різної густини.
  • Дуже м'яке підкрохмалення:
  • 5 г крохмалю (пів чайної ложки) - на 2 л води.
  • М'яке підкрохмалення:
  • 15-20 г крохмалю (дві чайної ложки) - на 2 л води.
  • Середнє підкрохмалення:
  • 25-30 г крохмалю (три чайної ложки) - на 2 літри води.
  • Для жорсткого пропорція вибирається з поправкою на необхідний ступінь жорсткості полотна (крахмаленія комірів і манжет, тканини для виробів та т.д.).
Інструкція
1
Приготуйте крохмальної молоко - розмішайте крохмаль в невеликій кількості холодної води. В іншій зручній ємності воду закип'ятіть. Тонким струменем вливайте холодну крохмальну суспензію в киплячу воду, постійно помішуючи заварювати клейстер.
2
Процідіть отриману масу через марлю або дрібне сито (грудок і згустків бути не повинно). Додайте в неї потрібну міру води кімнатної температури, дотримуючись вибране співвідношення рідини і крохмалю. Розмішайте клейстер.
3
Опустіть ретельно випрані, виполоскати і рівномірно віджаті речі в розчин на 10-20 хвилин. Злегка відіжміть. Висушіть до такої міри, щоб білизна залишалося трохи вологим. Гладьте не дуже гарячою праскою.
Зверніть увагу
Не рекомендується крохмалити постільну білизну для маленьких дітей. Для ніжної шкіри малюка воно виявиться занадто жорстким і до того ж буде погано пропускати повітря і вологу. Не сушіть накрохмалені речі на морозі.
Корисна порада
Клейстер вважається якісним, якщо він прозорий і клейкий. Якщо він вийшов каламутним і «не липким», прокип'ятіть його протягом 5 хвилин. Кукурудзяний крохмаль вимагає обов'язкового кіпяченія.Для «морозної свіжості» кольору подкрахмаленние білизни, воду для клейстеру можна подсініть.Блеск білизні додасть додана в крохмаль щіпка солі або цукру.