Як зробити стереофільм.

Кожен, хто хоча б раз бачив стереоскопічний кінофільм, напевно хотів би і сам зняти щось подібне. Що ж, це цілком можливо. Правда, спосіб отримання об'ємного зображення при цьому буде використовуватися дещо іншою.
Інструкція
1
Скористайтеся для отримання стереоефекту так званим ефектом Пульфріха. Сутність його полягає в наступному. Якщо прикрити одне око нейтральним, злегка затемнює світлофільтром, то всі об'єкти, що переміщаються по екрану по горизонталі у відповідну сторону, здаватимуться розташованими ближче, ніж екран розташований насправді, а переміщаються по горизонталі в протилежну сторону - далі, ніж екран розташований на самому ділі.
2
Щоб отримати цей ефект, насамперед приготуйте спеціальні окуляри. Для цього візьміть необхідну кількість пар непотрібних сонцезахисних окулярів (за кількістю глядачів). Вони не повинні бути занадто темними. З кожної пари витягнете по одному склу (у всіх з однаковою сторони), а протилежні скла залиште.
3
Потім придбайте будь-яку відеокамеру. Підійде навіть дуже стара аналогова, купити яку на аукціоні можна дуже дешево. А ось стільниковий телефон з функцією відеозапису може не підійти: коли об'єкти переміщаються ривками, ефект Пульфріха не виникає.
4
Тепер у вас є все необхідне для зйомки. Її необхідно виробляти в русі. Можна йти пішки, можна їхати на велосипеді, автобусі, машині і т.п. Головне не управляти при цьому транспортним засобом і камерою одночасно - з міркувань безпеки. Сама камера при цьому повинна бути спрямована убік: якщо скло на окулярах залишено ліве, то вліво, якщо праве, то вправо, а об'єкти зйомки по можливості повинні бути нерухомими.
5
Якщо необхідно зняти в стереоскопічному вигляді нерухомий об'єкт, скористайтеся іншим способом. Поставте його на диск програвача для вінілових платівок, включите обертання і приступите до зйомки.
6
Тепер при перегляді просто надіньте заздалегідь приготовлені вами стереоскопічні окуляри - і ви побачите вельми яскраво виражений стереоефект. Щоб він не пропадав, можна при монтажі фільму вирізати всі сцени, де переміщення відсутня.