Як оформити шапку листа.

Діяльність будь-якої компанії немислима без ділового листування. Природно, як і вся офіційна документація, оформлення ділового листа, його зміст, стиль і мова строго регламентовані. Такі вимоги пред'являються як до самого листа, так і до його «шапці» - яка випереджає основний текст інформації.
Інструкція
1
Вивчіть загальні вимоги, встановлені до оформлення ділової документації. Основним регламентує документом на сьогоднішній день є ГОСТ Р 6.30-2003, він поширюється на всі види уніфікованих документів, до яких відносяться і ділові листи. Ознайомтеся з тими вимогами, які вам потрібно буде знати при написанні шапки листи, дізнайтеся, що входить до складу реквізитів, вимоги до реквізитів документації, бланків листів.
2
Для написання ділових офіційних листів використовуйте бланк вашого підприємства, який повинен бути надрукований на стандартному аркуші писальної білого паперу формату А4. На бланку обов'язково повинен бути вказаний логотип і повне найменування вашого підприємства, його реквізити, поштова адреса, контактні телефони, факс та адресу електронної пошти, за яким можна зв'язатися з адміністрацією. Якщо ви представляєте державну організацію, зверніть увагу, щоб були дотримані вимоги до зображення герба Російської Федерації, які також встановлені в ГОСТ Р 6.30-2003.
3
В шапці листа, в лівому верхньому кутку, передбачено поле для заголовка листа. У ньому ви повинні в одному реченні сформулювати те питання, яке розглядатиметься в основному тексті листа. Він допоможе керівнику або іншій посадовій особі, якій лист адресовано, визначити, кого запросити як консультанта з даного питання або кому доручити вирішення питання даного листа.
4
У правому верхньому куті напишіть посаду, організацію, прізвище та ініціали адресата, вкажіть поштовий індекс і адреса, за якою потрібно буде відправити лист. Якщо ваш адресат має наукові звання, то їх також можна відобразити перед його прізвищем.
5
Звернення також входить в шапку листа. Почніть його зі слів: «Шановний ...» і зверніться до посадової особи по імені та по батькові. Якщо вони вам невідомі, то можете дізнатися їх, звернувшись до секретаріату тієї організації, куди ви пишіть лист.