Як підвищити грамотність письма. підвищення грамотності письма.

Грамотність писемного мовлення є своєрідною візитною карткою людини. Якщо він пише з численними орфографічними і граматичними помилками, в багатьох випадках йому буде важко претендувати на престижну високооплачувану роботу. Тому підвищення грамотності письма для багатьох людей є досить актуальним завданням.
Інструкція
1
Перш за все, ви повинні знати основні правила російської мови, їх треба просто завчити. Деякі матеріали за правилами російської мови ви можете знайти тут: http://www.gumfak.ru/russian.shtml
2
Знання правил є необхідною, але не єдиною умовою грамотної письмової мови. Грамотна людина може вже не пам'ятати правил, які він колись вчив у школі - він просто знає, як саме треба писати. Щоб добитися такої «вродженої» грамотності, треба читати якісну російську літературу. Правильна побудова фраз, пунктуація, написання слів класиками російської літератури повинні відкластися у свідомості, стати своєрідним шаблоном.
3
Чудовим зразком російської письмової мови служить творчість Костянтина Георгійовича Паустовського. Якщо у вашій домашній бібліотеці немає його книг, скачайте їх електронні версії в одній з мережевих бібліотек.
4
Читаючи книги Паустовського, прислухайтеся до звучання мови класика. До її співучості, мелодійності, ритміці. Правильна письмова мова те саме що віршам - повинна литися гладко, плавно, з паузами в потрібних місцях, що підкреслюють її ритм. Правильна ритміка тексту є основою грамотної письмової мови.
5
Почніть опановувати правильної ритмікою з написання простих фраз з декількох слів, потім об'єднуйте ці фрази. Наприклад: «Стояв погожий весняний день. Легкий вітерець доносив запах квітучої акації ». Спочатку об'єднайте ці фрази без коми (це неправильно): «Стояв погожий весняний день легкий вітерець доносив запах квітучої акації». Згідно з правилами, ці пропозиції треба розділити коми, так як в кожному з них є підмет і присудок. Але якщо ви просто прислухаєтеся до ритміки фрази, то уловите паузу в тому місці, де повинна бути кома. Навчившись відчувати ритміку фраз, ви зможете правильно розставляти знаки пунктуації, не замислюючись про правила.
6
Щоб оволодіти ритмікою, слухайте аудіокниги. Прислухайтеся до того, як читець виголошує фрази, в яких місцях він робить пунктуаційні паузи. Коли будете писати свої тексти, вслушивайтесь в їх звучання і ставте коми у логічно випливають з ритміки звучання місцях.
7
Використовуйте програми-тренажери, які дозволять підвищити грамотність писемного мовлення, їх можна знайти в інтернеті. Такі програми дозволяють перевіряти різні аспекти грамотності, є можливість вибирати рівні складності. Попрацювавши з подібними програмами, ви зможете значно поліпшити якість писемного мовлення.
Як тільки дитина починає вчитися виводити свої перші літерки, педагоги в школі спільно з батьками хочуть навчити його писати без помилок. Але не всі діти однакові, і комусь з легкістю дається правопис, а хтось не може впоратися навіть з найпростішими словами.
Інструкція
1
В першу чергу, не потрібно посилатися на те, що грамотність передається у спадок. Грамотність потрібно розвивати, а для цього необхідно дуже постаратися.
2
Від того, наскільки грамотно буде писати дитина, залежить правильність мови оточуючих його людей, а саме батьків.
3
Потрібно привчати дитину до читання. Книга є головним помічником в освоєнні навичок правопису. При читанні у дитини виробляється зорова пам'ять, і тим самим він запам'ятовує правильність написання багатьох слів.
4
Необхідно розвивати у дитини гостроту уваги. Він повинен навчитися зосереджуватися. Це допоможе йому не відволікатися на різні дрібниці, наприклад, при виконанні домашнього завдання. Це можна зробити шляхом різноманітних навчальних ігор.
Зверніть увагу
Дуже часто причиною неправильного правопису у дітей служить страх зробити помилку. В цьому випадку необхідно більше займатися з дитиною, щоб він відчував себе впевненіше і не боявся помилитися.
Корисна порада
При навчанні дитини правильно і грамотно писати рекомендується радити йому, промовляти про себе те, що він хоче написати. У цьому випадку ще включається і слухова пам'ять.