Що таке фізична карта.

Карти місцевості - той інструмент, за допомогою якого ми можемо пізнавати весь світ і якісь локальні ділянки його територій. Вони являють собою багаторазово зменшене зображення реальної території з усіма існуючими на ній об'єктами і особливостями її рельєфу. Існують різні тематичні карти, але основою для них є фізична карта місцевості.
Інструкція
1
Фізична карта являє собою загальногеографічна карту певній території, яка передає всі її характерні особливості - рельєф, транспортну мережу, розташування населених пунктів та їх назви, гідрографію, рослинність, об'єкти, адміністративні кордони.
2
Фізична карта, як правило, має оглядовий характер і використовується в настінному варіанті, тому для неї застосовуються досить дрібні масштаби. Для локальних територій - областей і країв значення масштабів фізичних карт можуть бути 1: 250000 - 1: 500000, якщо це карта великої країни, як, наприклад, Росія, Канада або США, щоб фізична карта могла дати уявлення про всю територію, її масштаб повинен бути порядку 1: 4000000 - 1: 5000000. Фізична карта світу буде зручна для перегляду і розміщення в масштабі 1: 15000000-1: 25000000.
3
Фізичні карти використовуються в навчальному процесі, дозволяючи дати точне загальне враження про досліджуваної території. Щоб підвищити їх інформативність, для карт використовуються умовні знаки і позначення, які показують розміщення великих промислових об'єктів, аеропортів, вокзалів, історичних пам'ятників або цікавих природних об'єктів. На фізичній карті можуть бути відзначені родовища різних природних копалин.
4
Обов'язковим елементом фізичної карти є рельєф. Його відображають за допомогою певних умовних знаків і «відмиванням», коли насиченість тону прив'язується до висоті місцевості над рівнем моря. Це дозволяє отримати по фізичній карті уявлення про територію, як якщо б ви розглядали її з космосу.
5
Для створення фізичних карт використовують різні проекції, що дозволяють звести до мінімуму спотворення. Вони неминуче виникають при перенесенні реальних контурів, існуючих на еліпсовою поверхні Землі, на плоску поверхню карти. Звичайно, чим крупніше буде її масштаб, тим точніше будуть вимірювання, вироблені по ній.