Як вивести фарбу. Як позбутися від фарби на шовку.

Плями фарби на одязі можуть сильно ускладнити життя сучасної господині. Цього не станеться, якщо навчитися правильно виводити ці плями з улюблених речей!
Інструкція
1
Якщо на вашому одязі з'явилася пляма від водорозчинних будівельних фарб, то необхідно протягом трьох годин просто випрати річ - пляма має безслідно зникнути.
2
Швидке прання допоможе і при плямах від гуаші та акварелі. Головне не відкладати річ в довгий ящик.
3
Складніші справи з масляними фарбами. Виявивши таку пляму необхідно якнайскоріше обробити його одним з ефективних "пятновиводітельних" коштів: ацетоном, скипидаром, гасом або спиртом. При виборі засобу не забудьте, що ацетон не можна застосовувати на речах з синтетики і шкіри, а нашатирний спирт має властивість змінювати колір тканини, тому найкраще його використовувати на білих речах.
4
Також можна скористатися очищеним бензином (його можна придбати в господарському магазині). Обробіть їм пляма, а потім виперіть річ. Автомобільний бензин для виведення плям підходить погано, бо залишає після себе масляні розводи на тканині.
5
Плями з делікатних тканин, таких як шерсть, кашемір або шовк, необхідно видаляти дуже обережно. Для цього не підходять кошти, перераховані вище. Для видалення плями фарби з такого одягу необхідно взяти соняшникова олія, потерти пляма, потім випрати річ в режимі делікатного прання.
6
Якщо ви хочете видалити застарілі плями від фарби, то доведеться докласти більше зусиль. Для початку соскребите залишки фарби з тканини тупим ножем. Потім візьміть засіб, який підходить для даної тканини і починайте протирати пляма. Частіше міняйте ватку або ганчірочку, якими ви намагаєтеся звести пляма. Іноді хороший ефект можна отримати, якщо нанести на пляму засіб, почекати кілька хвилин, щоб фарба почала розчинятися, а потім вже починати терти поверхню.
7
Після того, як фарба стерлася, необхідно відразу ж випрати річ хорошим порошком в поєднанні з плямовивідником, які підходять саме для цього виду тканини. Це допоможе остаточно впорається з плямою і його наслідками.