Як додати в фотошоп нові кисті.

Якщо ви хочете створювати в Adobe Photoshop оригінальні роботи, вам не обійтися без установки додаткових кистей. Найпростіше завантажити готову колекцію з інтернету - багато користувачів діляться ними абсолютно безкоштовно. Можна підкоригувати налаштування вже наявних в програмі кистей так, що вони перетворяться до невпізнання. Але ще більше можливостей для творчості вам нададуть кисті, створені вами самостійно.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Adobe Photoshop;
  • - інтернет-підключення.
Інструкція
1
Завантажте на свій комп'ютер готову колекцію кистей з інтернету. Якщо файли заархівовані, розпакуйте архів.Вибірайте тільки ті кисті, які призначені для вашої версії програми Adobe Photoshop. Як правило, власники файлів вказують ці параметри.
2
Запустіть програму Adobe Photoshop на своєму комп'ютері. У меню Edit (Редагувати) виберіть пункт Preset Manager (Управління наборами).
3
Встановіть у віконці Preset Type: Brushes (Тип набору: Кисті). Натисніть на кнопку Load (Завантажити).
4
Перейдіть в віконці в папку, в якій зберігаються завантажені вами кисті. Виберіть файл кистей - він повинен бути з розширенням abr - і натисніть на кнопку Load (Завантажити).
5
Переконайтеся за допомогою смуги прокрутки, що кисті завантажилися в програму. Якщо все гаразд, натисніть на кнопку Done. Створіть новий файл і подивіться, як «поводяться» ваші нові кисті на практиці.
6
Відредагуйте налаштування встановлених кистей. Для цього в правому верхньому куті вікна програми відкрийте вкладку Brushes (Кисті). Виберіть кисть, властивості якої ви хотіли б змінити.
7
Вибирайте в лівій половині віконця характеристики, які треба відредагувати. Змінюйте параметри, користуючись інструментарієм у віконці праворуч. Всі результати наочно відобразяться в області перегляду внизу. Не бійтеся експериментувати, пробуйте всі варіанти - так ви зможете отримати несподівані ефекти, які знадобляться вам надалі.
8
Збережіть отриману кисть, натиснувши на квадратик в самому низу віконця (див. Малюнок). Задайте ім'я нової кисті, щоб її потім можна було легко знайти в списку. Натисніть на кнопку ОК - нова кисть в вашу програму додана.
9
Створіть самостійно кисть з будь-якого графічного файлу. Для прикладу була зроблена новорічна кисть з фотографії звичайної ялинкової іграшки.
10
Виділіть область малюнка, яку ви хотіли б надалі використовувати як кисті. Всі інші елементи видаліть або просто скрійте. При необхідності, відрегулюйте параметри обраної області - розміри, яскравість, контраст і т.д.
11
Зніміть виділення. Знайдіть у меню Edit (Редагування) рядок Define Brush Preset (Визначити кисть).
12
Введіть у віконці ім'я вашої нової кисті і натисніть кнопку ОК.Все - кисть додана. Можете з нею працювати.
Корисна порада
Періодично видаляйте з програми кисті, з якими ви вже не працюєте. Тоді й вам буде простіше знаходити потрібні кисті в списку наявних і програма буде функціонувати швидше. Особливо це важливо, якщо технічні характеристики вашого комп'ютера залишають бажати кращого.