Як визначити захворювання по нігтях. нігті дізнатися хвороби.

Один погляд на нігті може багато розповісти про людину - виявити його ставлення до себе, прагнення до акуратності і чистоті. Однак більш пильну вивчення нігтів може повідати про внутрішній стан організму. І якщо нігтьова пластина змінюється у формі або кольорі, то, швидше за все, зі здоров'ям почалися проблеми. Однак така діагностика по нігтях є умовною і вимагає медичного підтвердження.
Інструкція
1
Оцініть стан нігтів спочатку по формі. При різних порушеннях в роботі внутрішніх органів вона здатна змінюватися. Так, наприклад, поява опуклості на нігтях може бути ознакою серйозних проблем зі здоров'ям - серцем, легенями, кишечником і щитовидною залозою. У цьому випадку діагностика по нігтях повинна обов'язково переходити в більш глибоке обстеження організму.
2
Уважно вивчіть структуру нігтьової пластини. Поздовжні борозенки на нігті з'являються при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, ламкі жолобки - при відкладеннях вапна, поперечні хвилеподібні лінії - при порушеній роботі лімфатичної системи. Точкові вдавлення на нігті можуть бути ознакою псоріазу та ревматоїдного артриту.
3
Пильно розгляньте колір нігтів. Потемніння часто пов'язано з інфекційним захворюванням або грибковим ураженням нігтя. Синява з'являється при порушенні кровообігу, серцевої недостатності, хронічному захворюванні легенів, у дітей - природженому захворюванні серця. Блідість - ознака недокрів'я або крововтрат, хвороб кісткового мозку. Періодична поява на нігті білих точок попереджає про нестачу кальцію і заліза. Постійне ж їх утворення говорить про захворюваннях лімфатичної системи, печінки і нирок. Жовтизна нігтів - порушення жирового обміну, хвороби легенів, надмірне куріння.
4
Не залишайте без уваги щільність нігтів. Їх ламкість і розшарування зазвичай пов'язані з нестачею вітамінів і мінералів, особливо А, Д, Е, групи В, кальцію, заліза і цинку. З цієї ж причини нігті можуть бути дуже тонкими, схильними до скручування всередину. Сухість нігтя може бути ознакою хронічного зневоднення організму.
5
Зверніть увагу на лунки нігтів. Якщо вони правильної напівкруглої форми, добре помітні, то немає причин для занепокоєння. Насторожити має їх збільшення, що часто буває при підвищеному навантаженні на серце або серцебитті. Зменшення лунок - ознака серцевої недостатності та порушення кровообігу. Чітка лінія між лункою і решті нігтем може з'явитися при порушеннях в підшлунковій залозі.
Корисна порада
Не забувайте, що діагностика по нігтях є попередньою. Тому при появі тієї чи іншої ознаки ретельно спостерігайте за собою. Можливо, зміна нігтів - це далеко не перший симптом захворювання і вже варто звернутися до лікаря для точного підтвердження діагнозу.
Здавалося б, ну що такого в нігтях? У когось вони доглянуті з красивим манікюром, в інших - звичайні, коротко стрижене. Але все не так просто, тривалі дослідження показали, що саме стан нігтів відображає рання поява захворювання. Вони несуть інформацію про майбутні хвороби задовго до прояву симптомів. У Китаї доктора-клініцисти кілька століть збирали і накопичували знання про діагностику захворювань за зовнішнім виглядом та формою нігтів людини.
Інструкція
1
Подивіться уважно на нігтьові лунки. У людей з легеневими захворюваннями, а також у активних курців вони будуть маленькими і тоненькими. Відсутність лунки на нігті безіменного пальця говорить про проблеми з лімфатичною системою і обміном речовин. Якщо лунки відсутні на всіх нігтях руки - це нестача вітаміну В-12, проблеми з щитовидною залозою і порушення системи кровообігу. Лунки блакитного кольору - ознака явних проблем з печінкою.
2
Також зверніть увагу на забарвлення нігтьової пластини. У здорової людини ніготь ніжного рожевого кольору. Жовтувата забарвлення - необхідно перевірити стан печінки. Яскраво-червона - можлива еритремія. Блакитно-фіолетовий колір буває при вроджених вадах серця, а біло-блакитний - привід здатися невропатолога і гастроентеролога.
3
Білі цятки на нігтях попереджають про порушення діяльності ЦНС, а ознакою порушень функцій мозку можуть служити жовтуваті плями на нігтях. Синюшна забарвлення видає серцево-судинну патологію. Бліді нігті вказують на недокрів'я, брак заліза, мікроелементів і вітамінів. При ураженні кори надниркових залоз нігті можуть бути білявими, а молочно-білими - при цирозі печінки.
4
Сірий колір нігтьової пластини може бути при нападі малярії, а чорний - при тромбозі плечової артерії або діабетичної гангрени. Безіменний палець, «прикрашений» білими цяточками, сигналізують про відкладення кальцію в нирках. Якщо на вказівному пальці є білі цяточки, то це говорить про скупчення в легенях кальцію.
5
Проте варто пам'ятати, що в якому б стані не знаходилися ваші нігті, консультацією лікаря не потрібно нехтувати. Нігті можуть вам подати сигнал, що в організмі стався збій, але визначити правильний діагноз і призначити грамотне лікування зможе тільки лікар.