Як виписати людину з квартири на Україну. Як випісатся і прописатися в іншій квартирі.

Виписати людини з неприватизованій квартири в Україні можна на підставі закінчення укладеного договору оренди або найму або порушення його умов. Зазвичай зняття з реєстрації відбувається добровільно або за рішенням суду. Однак у ситуації виселення з приватизованої квартири безсилий навіть суд, якщо людина був прописаний в ній на момент її передачі у власність.
Інструкція
1
Якщо ваша квартира неприватизована і ви уклали з людиною, яку маєте намір виписати, договір оренди або найму, то один його примірник повинен зберігатися у вас, а другий - В ЖЕК. Розірвати такий договір до закінчення його терміну ви можете в односторонньому порядку.
2
Зверніться до ЖЕКу зі своїм примірником договору і вимагайте на підставі порушення його умов скасувати реєстрацію. Якщо вам відмовили в задоволенні вашої вимоги у письмовій формі, звертайтеся до суду з аналогічною заявою.
3
Для того щоб суд прийняв рішення на вашу користь, ви повинні представити докази того, що дана людина не має права на реєстрацію на вашій житлоплощі. Крім договору оренди вам потрібно: - акт, складений працівниками ЖЕК за підписом двох свідків про те, що ця людина не проживає в квартирі більше 6-ти місяців; - непогашені рахунки за комунальні послуги; - докази того, що у цієї людини є можливість для проживання на інший житлоплощі.
4
Якщо ж ця людина постійно перебуває за місцем прописки і платить за комунальними рахунками, але систематично порушує правила спільного проживання і веде асоціальний спосіб життя, ймовірність виселити його через суд теж є. Для цього вам необхідно звернутися в міліцію і скласти заяву на притягнення його до адміністративної відповідальності, привівши переконливі мотивування. Співробітники міліції повинні розібратися в цьому питанні, вислухавши й іншу сторону і ознайомившись з показаннями свідків, довідками, що підтверджують порчу вашого майна, фото та відеоматеріалами (у разі загроз) та ін. Довідка з міліції про незадовільну поведінку цієї людини і всі інші документи, що свідчать на вашу користь, стануть в нагоді вам в суді.
5
Таким чином, ви можете виписати будь-якого родича або колишнього родича (чоловіка, дружину) з неприватизованій квартири. Однак щодо неповнолітніх дітей закон більш суворий. Згідно з «Законом про боротьбу з безпритульністю», ви не маєте право виписувати дітей без згоди обох батьків (якщо дітям від 14 до 18 років, тільки з їхньої згоди) або без надання їм рівноцінної житлоплощі.
6
Якщо ви є власником квартири, то виписати іншу людину за рішенням суду, представивши той же пакет документів, ви зможете тільки на таких умовах: - його добровільної згоди; - Відсутності частки у володінні квартирою; - відсутності реєстрації на даній житлоплощі на момент її приватизації.
Якщо людина проживає на Україна в квартирі, яка не приватизована, його можна виписати по закінченні договору найму, а також за порушення його умов. У разі якщо людина був прописаний в квартирі на момент її приватизації, виселити його не можна навіть за рішенням суду.
Інструкція
1
Укладіть договір найму чи оренди з людиною, яка проживає у вашій неприватизованій квартирі. Він повинен бути складений у відповідності з усіма правилами. Завірте договір в нотаріальній конторі. Вам необхідно в обов'язковому порядку зберегти свій екземпляр договору оренди. Майте на увазі, що цей договір ви маєте право розірвати достроково і в односторонньому порядке.Чтоби виписати людину, що проживає на таких умовах у вашій квартирі, вам необхідно підійти з договором найму в ваше житлове управління. Внаслідок порушень умов цього договору можна провести скасування реєстрації. У разі якщо ваша вимога не буде задоволена, звертайтеся до суду.
2
Надайте докази порушення умов договору, необхідні суду. Тільки так суд може постановити, що людина не може бути зареєстрований на вашій житлоплощі і прийняти вашу сторону.Пріготовьте документи, які потрібні для початку судового розгляду. До таких документів належать акт, що підтверджує факт непроживання людини в вашій квартирі більше півроку, і неоплачені рахунки за квартиру. Акт повинні скласти працівники житлового управління. Крім того, цей документ потрібно підписати двом свідкам. Додатково до названих вище документів ви повинні надати суду докази того, що у особи, яке ви хочете виписати, є можливість проживання на інший житлоплощі.
3
Зверніться до правоохоронних органів, щоб виписати людину, яка проживає за місцем прописки, проводить оплату комунальних послуг, але не дотримується правил проживання. Напишіть заяву з проханням залучити дана особа до відповідальності. З доказами та довідкою, яка підтверджує незадовільну поведінку людини, зверніться до суду.