Як навчитися робити кошторис. Як навчитися застосовувати індекси і коефіцієнти в кошторисах.

Кошторисна документація є окремим етапом проектування, яка складається з об'єктних кошторисів, локальних кошторисів, зведеного кошторисного розрахунку та інших калькуляцій. Для того щоб навчитися робити кошторис, необхідно вивчити кошторисні нормативи, скласти план робіт і дотримуватися певного порядку розроблення документації.
Інструкція
1
Вивчіть кошторисні нормативи. Збірники одиничних розцінок представлені в державних елементних кошторисних нормах, які поділяють на галузеві (ОЕР), територіальні (ТЕР) і федеральні (ФЕР). В останній базі міститися розцінки по видах робіт, виробленим на території Російської Федерації. Нормативна база ТЕР складається з одиничних розцінок, що відносяться до місцевих умов ведення будівництва, а ОЕР відноситься до спеціалізованих видів будівництва. Крім цього кошторисні нормативи поділяють на фірмові та індивідуальні.
2
Визначтеся з нормативною базою, яка підходить для даного проектування і буде використана в складанні кошторису. Виберіть типовий розрахунок, що відноситься до складання кошторисної документації. Від цього вибору залежить те, які відсотки накладних витрат і кошторисна прибуток від фонду оплати праці будуть застосовуватися.
3
Складіть структуру кошторисної документації. Визначте, скільки у зведеному кошторисному розрахунку буде міститися об'єктних кошторисів та інших розрахунків. Розрахуйте кількість локальних кошторисів та їх розділів, які входять до складу кожної об'єктного кошторису.
4
Розпочніть осмечіванію робіт. Для того щоб правильно виконати цей етап роботи, необхідно вивчити всю інформацію про вироблених роботах: їх обсягах, умовах виконання, використовуваних ресурсах і їх характеристиках, нормах витрати матеріалів, складі робіт, геометричних характеристиках та інше.
5
Виберіть відповідну розцінку і призначте на неї індекси перерахунку в поточні ціни, а також визначте коефіцієнти ЗУ і поправочні індекси, які відповідають особливостям умови проведення робіт. Додайте до кошторису ресурси, які не враховуються в розцінці.
6
Оформіть кошторисну документацію відповідно до нормативних документів РФ, які встановлюють певні форми для обраних нормативних баз.