Як визначити час за Гринвічем. знайти годинник показують Гринвічем час.

Час годинного пояса, в якому знаходилася колись Гринвичская королівська обсерваторія поблизу британської столиці, було прийнято як нульової точки відліку часових поясів. Скорочено час «за Гринвічем» позначається абревіатурою GMT (Greenwich Mean Time). Зараз діє уточнений стандарт, який позначається як UTC (Всесвітній координований час). Він відрізняється від Гринвічського менш ніж на одну секунду і застосовується частіше в точних обчисленнях, а при визначенні часу доби в різних точках планети як і раніше актуально Гринвічем час.
Інструкція
1
Визначте зсув за часом свого годинного пояса щодо Гринвічського меридіана. Дізнатися його можна, наприклад, з налаштувань системного часу в операційній системі вашого комп'ютера. Клацніть годинник в області повідомлень панелі завдань лівою кнопкою миші, і на екрані спливе додаткова панелька з календарем і аналоговими годинами. У нижній її частині поміщена посилання «Зміна установок дати та часу» - клацніть по ній. Система відкриє додаткове вікно налаштувань із трьома вкладками, одна з яких називається «Дата і час» і має секцію «Часовий пояс». У цій секції ви і побачите зсув вашого місцевого часу відносно Гринвічського меридіана - відповідний напис може бути, наприклад, такий: «UTC +04: 00 Волгоград, Москва, Санкт-Петербург». Це означає, що час системного годинника вашої операційної системи зрушено на 4:00 вперед по відношенню до нульового часовому поясу.
2
віднімати тимчасової зрушення, встановлений для вашого часового поясу, від поточного часу для того, щоб визначити відповідне йому час за Гринвічем. Наприклад, якщо ваш годинник показують 26 хвилин на дев'яту ранку, а часовий пояс відповідає московським часом, то це зрушення дорівнює чотирьом годинам, а значить за Гринвічем у вас зараз 26 хвилин на п'яту ранку.
3
Скористайтеся онлайн-сервісами для визначення Гринвічського часу, якщо у вас є доступ в інтернет. Це ще більш простий спосіб. Наприклад, ви можете перейти за посиланням http://time100.ru/gmt.html і поточний час за Гринвічем побачите відразу, без додаткових розрахунків.
4
Використовуйте вбудовані функції мови програмування, якщо визначити Гринвічем час потрібно програмним способом - вони передбачені в більшості скриптових мов. Частіше такі функції звертаються до часу в стандарті UTC, і це відбивається в їхніх назвах. Наприклад, в мові PHP це функції gmdate і gmmktime, в мові JavaScript - ціла група функцій (getUTCDate, getUTCDay, getUTCMilliseconds та інші), в мові MQL5 - TimeGMT і т.д.
Що робити, якщо необхідно засікти час, а під рукою немає ні годинника, ні таймера, ні секундоміра? Ситуація не безнадійна. На допомогу можуть прийти методи вимірювання часу без допомоги пристосувань.
Інструкція
1
Будь-який спосіб виміряти проміжок часу заснований на зіставленні його з деяким еталоном. В пісковому годиннику еталоном служить час, за який весь пісок пересипається з однієї колбочки в іншу. В водяних тієї ж мети служить вода. Маятниковий годинник отримали назву від того, що еталоном часу там служить період коливання маятника, який, як відомо із законів фізики, постійний. Нарешті, в атомних годинниках еталоном служать коливання станів порушеної атома.
2
В відсутність математично точних еталонів єдиним способом засікти час залишається створення власного тимчасового еталона. Зазвичай в цій якості виступає дія, яка середня людина з середньою швидкістю виконує за деякий заздалегідь відомий час.
3
Наприклад, існує простий спосіб визначати проміжки часу в межах двадцяти секунд. Він заснований на тому, що середня людина, яка не відчуває проблем з дикцією, здатний швидко вимовити слово «Міссісіпі» практично рівно за одну секунду. Таким чином, щоб відміряти час, потрібно рахувати в умі, після кожного рахунку швидко кажучи ключове слово: «Один - Міссісіпі - два - Міссісіпі - три - Міссісіпі ...» .Щоб зробити свій рахунок точніше, можна заздалегідь попрактикуватися, коригуючи швидкість за допомогою секундоміра або метронома.
4
Для більш довгих проміжків часу логічніше використовувати довші еталони. Наприклад, в середні століття в Східній Європі популярною одиницею виміру часу був «пачеж», або «патерностер» - час, необхідний, щоб вголос і виразно прочитати християнську молитву «Отче наш». На латинській мові вона починається словами Pater noster, а по-польськи перше слово цієї молитви - paciez; звідси походить назва. Один пачеж дорівнював приблизно 25 секундам, два пачежа - хвилина.
5
Непоганим еталоном часу може служити пісня, тривалість якої вам відома. Наприклад, багато музичні конкурси обмежують тривалість пісень-учасників двома або трьома хвилинами. Якщо немає під рукою годин, але є запис такої пісні, з її допомогою можна відраховувати час двох-трихвилинним проміжками.
6
Молоді мами часто відміряють час колисковими, які виконують самостійно. Достатньо один раз за допомогою годинника виміряти, скільки хвилин знадобилося, щоб заспівати колискову від початку до кінця - і еталон часу готовий.