Як відкрити свій магазин.

Чим би ви не збиралися торгувати, є набір дій, які доведеться виконати майбутньому господареві практично будь-якого магазину - роздрібні точки продажу існують за одними і тим же законам, а їх власники можуть допускати одні й ті ж помилки, і навпаки, вдаватися при влаштуванні магазину до одних і тих же хитрощів.

Вам знадобиться

-пакет установчих та дозвільних документів; -приміщення (вміщає торговий зал, склад і офісну кімнату); -комплект торгового обладнання; -команда продавців-консультантів і касирів, бухгалтер.

Інструкція
1
Почніть роботу над створенням магазину з маркетингового дослідження. Мова йде не про абстрактну статистичної викладенні, зробленої професіоналом на замовлення - вивчіть ситуацію на практиці самостійно. Для цього огляньте район, в якому збираєтеся відкривати магазин, оцініть кількість і успіхи конкурентів, розмір цільової аудиторії вашого майбутнього магазину, купівельну спроможність.
2
Виберіть формат магазина і його масштаб - буде він працювати за системою самообслуговування або по системі продажу з прилавка, буде це великий супермаркет або торгова точка середніх розмірів. Представивши у загальних рисах формат і місце розташування магазина, приступайте до одного з найскладніших етапів його створення - документального оформлення. Зареєструйтесь як індивідуальний підприємець або утворіть юридично особа, встаньте на податковий облік та отримайте коди Держкомстату. В процесі створення магазину ще багато разів доведеться навідуватися в пожежну інспекцію та управління Росспоживнагляду.
3
Виберіть приміщення для свого магазину і домовтеся з орендодавцем про довгострокову оренду. Приміщення повинно мати зручні під'їзні шляхи та парковку, бути досить містким (невеликий склад і офісну кімнату мати в магазині бажано) і підключеним до всіх необхідних інженерних комунікацій. Вже маючи у своєму розпорядженні приміщення, сміливо замовляйте вивіску і, якщо потрібно, розробку дизайну вашого магазину.
4
Закупіть комплект торгового обладнання, зорієнтувавшись на його ринку в своєму регіоні - зазвичай представлена продукція всіх можливих моделей і цінових категорій, як готова, так і виготовляється відповідно з бажаннями замовника. Можна замовити ексклюзивне торгівельне обладнання із створенням фірмового стилю магазину, хоча це обійдеться, безсумнівно, дорожче.
5
Дайте в друковані ЗМІ оголошення про вакансії, розмістіть вакансії на спеціалізованих веб-сайтах. В ідеалі, звичайно, потрібно підбирати продавців-консультантів за рекомендаціями, але така можливість є не завжди. Постарайтеся самостійно оцінювати професіоналізм і особисті якості того чи іншого кандидата, усвідомлюючи, що від них багато в чому залежить успіх вашого бізнесу. Ввічливість і компетентність продавців у процесі формування репутації нового магазину переоцінити важко.
Зверніть увагу

Організуйте для набраних вами продавців-консультантів тренінг - це допоможе їм ще до початку роботи отримати навички, необхідні для роботи в магазині вашого профілю, допоможе перекваліфікуватися.

Корисні поради

Щоб спростити для себе і прискорити процес документального оформлення та отримання всіх необхідних дозволів, зверніться в фірму, що надає юридичні послуги, і перекладіть цю задачу на її співробітників.

Джерела