Як очистити пригоріла праска. Як позбутися від пригорить на прасці.

Поверхность будь-якого праски з часом покривається нагаром і брудом. Причому відбувається це явище, як з дорогими, так і з дешевими моделями. Уникнути забруднення поверхні практично не реально, а ось боротися з цим цілком під силу кожному. Існує безліч простих і ефективних способів, повернути вашому прасці колишній вигляд.
Вам знадобиться
  • - сіль;
  • - оцет;
  • - перекис водню;
  • - харчова сода;
  • - марля;
  • - зубний порошок або паста;
  • - олівець для чистки прасок.
Інструкція
1
Найнародніше і перевірений часом засіб, для очищення поверхні праски - всім знайома звичайна кухонна сіль. Розсипте сіль на білій і чистої папері. Не використовуйте газети, типографська фарба може негативно позначитися на поверхні. Розігрійте праску на максимальному режимі, тепрь обережно «пропрасуйте» сіль з невеликим натиском. Виконуйте цю процедуру, поки поверхня не стане абсолютно чистою. Протріть підошву чистою і сухою вовняною тканиною. Як варіант, сіль загорніть у кілька шарів марлі і потріть гарячу поверхню праски.
2
Візьміть розчин перекису водню. Намочіть їм відрізок марлі, або бинта і протирайте таким тампоном гарячу забруднену підошву праски. Забруднення, що мають невелику площу, можна почистити гідропериту, обережно потерши їх цілої таблеткою. Цю операцію проводите в добре вентильованому місці. При випаровуванні перекису виділятиметься аміак. Роботу проводите в гумових рукавичках.
3
Столовий оцет розведіть водою, змочіть отриманим розчином шматочок ганчірочки або марлі. Уникайте попадання оцту на шкіру рук і в очі! Нагрійте праску і протирайте місця нагару цим складом, поки поверхня не очиститься повністю. На змочену оцтом тканину поставте праску на кілька годин, протріть підошву вологою тканиною.
4
Зробіть з харчової соди кашкоподібного суміш. Нанесіть її на забруднену поверхню праски, зачекайте кілька хвилин і чистою ганчіркою зітріть соду. Повторюйте таку процедуру до бажаного ефекту.
5
Якщо праска має тефлонове покриття, ви можете подряпати поверхню, тому краще скористатися спеціальним олівцем для очищення праски, який можна придбати в господарському магазині. Підошву праски, вкриту тефлоном, можна почистити зубним порошком або зубною пастою.
Зверніть увагу
Ніколи не намагайтеся зчищати нагар ножем або іншими металевими предметами.