Як підготувати гіпсокартон до фарбування.

Гіпсокартон є найбільш практичним і недорогим оздоблювальним матеріалом. За допомогою рівних гіпсових аркушів можна вирівняти стіни, виготовити декоративні елементи. Монтаж гіпсокартону нескладно виконати в домашніх умовах, що пояснює його постійно зростаючу популярність. Рівна поверхня стін і стель покрита панелями з сухої штукатурки ідеально підходить для фарбування. Для цього потрібно виконати ряд нескладних підготовчих робіт. Необхідно пам'ятати, що якість фарбування безпосередньо залежатиме від того, як ви поставитеся до підготовки підстави.
Вам знадобиться
  • - кисті;
  • - валик;
  • - шпаклівка;
  • - акриловий грунт;
  • - шпателі;
  • - стрічка-серпянка;
  • - наждачний папір.
Інструкція
1
Першим ділом нанесіть на гіпсокартон акриловий грунт. Його наносять пензлем або валиком. Ґрунтовку виконуйте рівномірно, не наносите на кисть занадто велика кількість рідини. Для наступного етапу обов'язково дочекайтеся повного висихання поверхні.
2
Тепер прошпаклюйте стики гіпсокартону. Це необхідна процедура. Шпаклювання проводиться в кілька етапів: нанесіть перший шар шпаклівки, використовуючи стрічку-серпянку, після його висихання наносите наступний шар. Процедуру зручно виконувати металевим шпателем. Бажано мати шпателі різних розмірів.
3
Після того як шви повністю висохнуть, продовжите шпаклювальні роботи, вирівнюючи розчином всі нерівності і місця кріплення листів саморізами. При необхідності проведіть шліфування стін наждачним папером або спеціальною шліфувальною стрічкою. Починайте процедуру з більш великою шкурки, поступово переходячи на більш дрібний абразив. Не варто надмірно захоплюватися затіркою, важливо не пошкодити покриття листів гіпсокартону. В кінцевому результаті, ви повинні отримати ідеально рівну поверхню.
4
Далі потрібно заново обробити поверхню гіпсокартону ґрунтовкою. Причому обробку слід провести в два шари. Поверхня паперового шару повинна добре просочитися ґрунтовкою. Цей етап потрібно проводити дуже ретельно, щоб фарба добре лягла на поверхню. Стелі слід гарантувати проти світла. Після повного висихання покриття можна наносити фарбу.
Корисна порада
Не використовуйте фарбу на масляній основі. Бажано застосовувати водоемульсійну матову фарбу, яка відмінно колеруется і візуально збільшує площу приміщення.