Як видалити сірчану пробку дитині. чи можуть сірчані пробки турбувати дитини.

Сірчана пробка може утворитися у дитини через попадання у вушну раковину пилу, закупорювання вушного проходу, набрякання і злипання її після взаємодії з водою. Чи можна самостійно видалити сірчану пробку дитині?
Інструкція
1
Сірчана пробка може тривалий час існувати безсимптомно і не турбувати дитини. А іноді, при попаданні води вона розбухає, і ви починаєте помічати, як ваш малюк проявляє неспокій, намагається пальчиками діставати вушко, часто погіршується його слух. При перших же таких симптомах зверніться до дитячого ЛОР-фахівця.
2
Сірчану пробку у дитини ні в якому разі не можна намагатися дістати гострими предметами. Чи не застосовуйте для цієї мети голки і шпильки, не використовуйте сірники і гострі пінцети. Ви можете поранити дитину або заштовхнути сірку ще далі всередину. Пробка стане натискати на барабанну перетинку, доставляти біль дитині і тоді вже доведеться викликати швидку допомогу.
3
Якщо сірчана пробка добре проглядається, візьміть теплу грілку, обмотайте м'яким рушником і покладіть дитину цим вушком на тепло хвилин на 20. Якщо сірка свіжа, вона поступово розм'якне і витече з вушка. Видаліть її залишки ватяним тампоном, змоченим в спиртовому розчині борної кислоти. Якщо ж з вушка визирає край засохлої сірчаної пробки, то таке прогрівання не допоможе, краще відразу звертатися в поліклініку.
4
Якщо дитині більше двох років, тоді для видалення сірчаних пробок використовуйте краплі А-Церумен, які продаються в аптеці. До їх складу входять поверхнево-активні речовини, які не збільшують поверхневий натяг. Потрапляючи всередину сірчаної пробки, краплі розчиняють її, запобігаючи набухання. Вони безпечні і не викликають роздратування слизових. Акуратно закапайте кілька крапель в вухо, попередньо зігрівши їх в долонях до температури тіла. Потримайте пару хвилин. Потім залишки від сірчаної пробки змийте розчином борної кислоти. Для повного видалення пробки процедуру проводите двічі на день протягом 3-х або 5-и днів. Цей препарат значно ефективніше масляних крапель, які часто застосовують батьки у подібних випадках.
5
При використанні крапель, що не вставляйте занадто глибоко носик флакона в слуховий прохід. Використовуйте А-Церумен тільки в тому випадку, якщо у дитини немає алергії, підвищеної чутливості, перфорації мембрани або отиту. При цих захворюваннях звертайтеся до лікаря.