Як визначити глибину свердловини.

Для вибору стаціонарного насоса при створенні системи водопостачання заміського будинку, перш за все, необхідно знати параметри свердловини. Якщо бурінням займалася солідна організація, то характеристики свердловини можна дізнатися з відповідного паспорта, що видається по закінченні робіт. Але в інших випадках вимірювати глибину і інші параметри вам доведеться самостійно.
Вам знадобиться
  • - паспорт на свердловину;
  • - мотопомпа (насос);
  • - лінійка;
  • - шнур;
  • - металевий грузик.
Інструкція
1
Ознайомтеся з паспортом на свердловину. Форма його може бути довільною, але зміст має включати показники, необхідні для експлуатації свердловини: глибину залягання водоносного шару, глибину свердловини, діаметр обсадної труби, параметри рівнів водоносного горизонту. Дізнайтеся глибину вашої свердловини, виходячи із зазначених у паспорті технічних параметрів.
2
Якщо буріння проводилося не професіоналами, а кустарним способом, то, зрозуміло, паспорта на свердловину немає. У цьому випадку визначте глибину за допомогою лінійки, мотопомпи та простого вимірювального пристосування. Вимірювальний пристрій попередньо зробіть з тонкого шнура, до якого прив'яжіть невеликий металевий важок.
3
Оберіть для проведення вимірювань суху погоду в кінці літа (рівень грунтових вод буде при цьому мінімальним). Використовуйте пропонований метод для вимірювання глибини відносно дрібних свердловин (до 10 м).
4
За допомогою лінійки виміряйте діаметр свердловини. Потім опустіть в неї шнур з грузиком на кінці, поки мотузка НЕ ослабне. Дістаньте шнур. Його мокра частина покаже висоту стовпа води, а суха - таку характеристику як статичний рівень. Точні кількісні характеристики виміряйте лінійкою або за допомогою заздалегідь прив'язаних до шнура кольорових стрічечок, розташованих через кожен метр.
5
Щоб визначити динамічний рівень свердловини, використовуйте насос. Його всмоктуючий шланг опустіть на дно свердловини, попередньо захистивши сітчастим фільтром.
6
Увімкніть насос і зробіть відкачку води. Орієнтуйтеся на шум, що виходить із свердловини; при її спустошенні ви почуєте характерний «схлипуючий» звук. Тепер заглушите насос. Виміряйте шнуром постійний рівень води, що залишився після її відкачування; це і буде динамічний рівень свердловини.