Як визначити товар за штрих-кодом. визначити штрих код товарів.

Щодня мільйони людей роблять покупки, але при цьому рідкісна людина звертає свою увагу на штрих-код, який став уже звичним атрибутом етикетки товару. Яка інформація зашифрована в цифрах даного коду?
Інструкція
1
Зверніть увагу на перші дві або три цифри штрих-коду, вони позначають країну виробника продукту. Наприклад, якщо товар виготовлений в Росії, першими цифрами будуть 460; якщо в Туреччині - 869, на Україні - 482 і т.д. З детальними таблицями кодів і відповідних країн виготовлювачів ви можете ознайомитися на інтернет-сайтах, присвячених даній проблемі.
2
Подивіться на наступні чотири або п'ять цифр штрих-коду, вони містять зашифровану інформацію про підприємство-виробника товару. Ними користуються фірми вчиняють оптові закупівлі продукту.
3
Розгляньте наступні п'ять цифр в штрихове коді. Вони дають інформацію про найменування товару, його споживчі властивості, розміри, масу, колір. Ці відомості більше потрібні для оптових покупок, що здійснюються великими фірмами, ніж для роздрібного покупця.
4
Зверніть увагу на останню цифру штрих-коду. Це контрольна цифра, яка використовується для спостереження за правильністю зчитування штрихів сканером. Якщо після контрольної цифри ви бачите в кодуванні товару знак ">", це означає, що даний продукт виготовлений за ліцензією.
5
Визначте справжність товару. Для цього потрібно перевірити: чи збігається контрольна цифра, зазначена в коді, з отриманої в ході певного алгоритму розрахунків. Виконайте наступні дії: 1. Складіть цифри, що стоять в штрих-коді на парних місцях; 2. Отриману суму помножте на 3; 3. Складіть цифри, що стоять на непарних місцях без контрольної цифри; 4. Складіть числа, отримані в пунктах 2 і 3; 5. Відкиньте в отриманому числі десятки; 6. З 10 відніміть число, яке вийшло в пункті 5; 7. Порівняйте отримане число в пункті 6 з контрольним числом в штрих-коді - якщо він не співпадають, товар підроблений.
6
Скористайтеся комп'ютерними програмами для перевірки валідності штрих-коду. За допомогою них також можна отримати інформацію про те, з якої країни завезений товар. Подібні програми працюють в online режимі і представлені на різних інтернет-сайтах, присвячених даній проблемі.