Що таке резюме.

Сьогодні пошук роботи неможливий без заочного знайомства з роботодавцем, і відбувається воно зазвичай за допомогою розсилання здобувачем свого резюме. Правильно складене резюме прокладає шлях у багато великі компанії навіть молодим співробітникам.
Інструкція
1
Слово «резюме» має французьке коріння і означає «короткий виклад». Сьогодні резюме розуміється як короткий опис професійних досягнень і якостей претендента, яке має на меті зацікавити роботодавця, створити позитивну думку про потенційного працівника і організувати особисту встречу.Резюме створює перше враження про претендента, що є найважливішим моментом в знайомстві з рекрутером. Зазвичай воно не перевищує обсягу в два друкованих аркуша формату А4 і не повинно займати більше 4-5 хвилин на його прочитання.
2
Більшість резюме слідують якщо не чіткій структурі, то деякій послідовності обов'язкових пунктів. Це повне вказівку прізвища, імені та по батькові, дати народження, контактів (до яких включаються не тільки номери телефонів, але і електронна пошта, факс та інші засоби зв'язку). Далі здобувачеві слід вказати мету свого резюме - наприклад, отримання певної посади в даній компанії. Обов'язково вказівку освіти і досвіду роботи за останні 10 років в хронологічному порядку. У відсутності ж досвіду роботи (у випускників вузів) описуються місця стажувань, додаткові курси, тренінги.
3
Багато претендентів приділяють велику увагу останнім розділах - додаткова і особиста інформація, але останнім часом рекрутери не рекомендують робити на них акцент. В них необхідно вказати мінімум інформації, яку дійсно варто знати роботодавцю - знання мов, наявність водійського посвідчення та автомобіля, володіння комп'ютером та іншою офісною технікою. З особистих якостей вказуються ті, які мають відношення до роботи (цілеспрямованість, професіоналізм і подібні).
4
Поганим тоном вважається вказівку бажаної заробітної плати, розміщення фотографії (звичайно, якщо того не вимагає роботодавець) і самовихваляння. До важливих моментів складання резюме відноситься грамотність написання, відсутність помилок, офіційний стиль викладу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TWhDMLLZX18