Що таке амортизація.

Амортизація - це слово, яке походить від позднелатинского amoutisatio - погашення, і має декілька значень. Одне із значень слова "амортизація" - це поступове зношування фондів та перенесення на вироблювану продукцію їх вартості по частинах. Також слово "амортизація" означає зниження цінності на суму податку майна, обкладеного податком.
У техніці амортизація передбачає поглинання, пом'якшення ударів. В економіці амортизація є об'єктивним процесом, і вказує на переміщення вартості основних фондів у міру поступового зношування на вироблений з їх допомогою продукт. Виходячи з особливостей залучення у виробничий процес основних фондів, випливає необхідність амортизації. Частина вартості основних фондів, розмірна їх зношенню, закладена в кожній одиниці нового продукту. Амортизація не нараховується на предмети, які мають термін служби менше року або їх вартість нижче встановленого ліміту. Такі об'єкти для полегшення їх придбання та обліку зараховують до складу оборотних засобів. До складу амортизованих не включаються основні фонди організацій, які отримують фінансування за рахунок бюджету. Шляхом щомісячних амортизаційних відрахувань створюється амортизаційний фонд, відрахування провадяться за встановленими нормами. Річні норми амортизації визначаються для більшості основних фондів у відсотках до їх стоімості.Существует формула, в якій визначають загальну норму амортизації, тобто капітальний ремонт і відновлення, у відсотках до вартості основних фондів. У цій формулі враховується річна норма амортизаційних відрахувань, первісна вартість об'єкта, вартість модернізації протягом усього терміну служби, вартість його капітального ремонту протягом усього терміну служби, ліквідаційна вартість і термін служби даного об'єкта. В баланс витрат і доходів підприємства включається річний розмір амортизаційного фонду. Для того щоб встановити річний розмір, потрібні дані по середньорічний вартості амортизованих основних фондів і норми амортизації. Річний розмір амортизаційного фонду теж визначають за формулою. На собівартість продукції відносять всі амортизаційні відрахування, які проводяться щомісячно і в певні для підприємства терміни.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=G60tc0HZ684
Питання амортизації автомобіля встає досить часто. Причому з ним стикаються і організації, на балансі яких числиться транспортний засіб, і автовласники, коли хочуть півгодини продати свою машину. З вигляду здається, що все досить просто - потрібно використовувати такі дані, як кількість років експлуатації, пройдене машиною відстань і т.д. Насправді ж для розрахунку амортизаційної складової є цілі схеми, яких бажано дотримуватися, щоб отримати коректний результат.
Сама по собі амортизація - це перенесення вартості засобу праці (в даному випадку автомобіля) залежно від міри їх зносу на продукт, вироблений з їх допомогою. Як правило, амортизація обчислюється в грошовому еквіваленті. Розрахунок амортизації потрібен, щоб вчасно проводити всі необхідні за регламентом технічні огляди та ремонти транспортного засобу, а також щоб визначити максимально можливий (що залишився) термін експлуатації.
Нехтувати покладеними технічними роботами можна. І дуже важливо проводити їх в строк. В іншому випадку автомобіль із засобу пересування може перетворитися в реальну загрозу на дорогах.

Як розрахувати амортизацію авто

Щоб провести розрахунок амортизації автомобіля, зовсім не обов'язково володіти специфічними бухгалтерськими знаннями. Якщо слідувати інструкції, це не так і складно. Один з найпростіших варіантів, як можна розрахувати приблизну амортизацію, виглядає наступним чином. Для цього візьміть довідник із зазначенням всіх моделей автомобілів та їх балансовою вартістю (такі є у бухгалтерів підприємств, на яких експлуатуються автомобілі). Вона залежить від року випуску авто. Цифру, яку ви там знайдете, розділіть на кількість місяців, протягом яких ви використовували автомобіль. Таким чином ви зможете розрахувати місячну амортизацію машини.
Варто враховувати, що даний уваги не буде істиною в останній інстанції, т.к. виконаний він досить грубо. Адже при його складанні не враховується ряд параметрів, які є досить важливими.
Як варіант, можна розрахувати амортизацію автомобіля онлайн на сайті http://www.ocenchik.ru/iznos/. Введіть в зазначені поля дані свого авто, і система автоматично розрахує вам необхідну ціфру.Для того щоб провести більш детальний розрахунок амортизації автомобіля, вам знадобиться вести спеціальні записи. В них обов'язково враховуйте всі фінансові витрати, пов'язані з автомобілем: заміну расходников, витрати на бензин, проходження ТО і витрати на ремонт, також варто враховувати і сезонні заміни шин. Єдине, що варто пам'ятати, - це те, що всі дані необхідно підкріплювати чеками. Всі ці дані складаються, діляться на кількість часу, протягом якого експлуатувався автомобіль - в результаті, виходять дані, за якими можна зробити більш точний висновок про амортизацію автомобіля.

Які автомобілі проходять амортизаційний розрахунок

Природно, що розрахувати амортизаційні витрати можна для будь-якого автомобіля. Однак, якщо мова йде про організацію, тут діє ряд винятків. Так, наприклад, машини діляться на групи, які залежать від року випуску транспортного засобу. В основному, виділяють три групи: - авто віком від 0 до 5 років; - авто від 5 до 7 років; - авто від 7 до 10 років. Зазвичай організації намагаються проводити розрахунок по авто старше 5 років. Для тих, що не дотягують, попросту застосовують 10-20% амортизаційні витрати від загальної вартості автомобіля. Враховується і додаткове обладнання, встановлене в машині. А деколи на розрахунок амортизації впливає навіть швидкість, з якою може пересуватися транспортний засіб. Цей поділ необхідно ще й для податкових розрахунків. Адже амортизаційні витрати, як і будь-які інші, необхідно дуже чітко відображати в декларації.