Як зшити бальне плаття. Як зшити плаття в обтяжку.

Бальна сукня цілком можна зшити по викрійці купальника, спільного чи роздільного. Якщо ваша фантазія вимагає вільного польоту, спробуйте зшити плаття на основі спільного купальника. Це тільки звучить дивно, на ділі може вийде дуже навіть гарне вбрання.
Вам знадобиться
 • Готова форма спільного купальника;
 • Кокетка для спідниці;
 • тягнеться тканини для плаття;
 • Чорний креп-сатин;
 • гіпюр;
 • Чашки для ліфа;
 • Швейна машинка;
 • Резинка;
 • Косая бейка.
Інструкція
1
Розкладіть викрійки на тканині і викроїте. До купальнику зробіть запас, щоб він повністю закривав груди і спину.
2
Змітайте купальник і зробіть першу примірку. Викроїте передню частину з гіпюру. Якщо тканина для сукні тягнеться, а гіпюр немає, то зробіть з запасом.
3
Покладіть гіпюр на грудях в обтяжку, а під грудьми прісборьте за рахунок натягу тканини. Так сукню можна буде надіти без замка.
4
Знову приміряйте плаття. Сформуйте витачку (якщо гіпюр не тягнеться).
5
Перенесіть симетрично і пристрочите витачку в напрямку, в якому вона лягає.
6
Відпрасуйте виточки і пристрочите узорну частина до купальнику.
7
Намітьте розташування обробки купальника.
8
Визначте, які прикраси ви додасте. Зробіть верхнє прикраса - імітацію корсета. Сколите і змітайте корсетні стрічки, а потім отстрочите.
9
Скорегуйте посадку купальника в паховій області і симетрично перенесіть зміни.
10
Закончите прикраси купальника по спині і талії. Пристрочите гумку по спинці, щоб щільніше прилягала. Ушийте гумку в плавки, щоб вони не скорочуватиметься під час танцю.
11
Викроїте спідницю на основі «подвійного сонця». Якщо тканина еластична, то зробіть трохи поменше. Викроїте нижню спідницю з креп-сатину. Обидві спідниці пристрочите до кокетці оверлочними швом.
12
Зробіть шнурівку під час чергової примірки.
13
Визначте довжину спідниці. Вона може бути трохи менше спереду і трохи більше ззаду, в залежності від вашої фантазії.
14
Пристрочите припуск на кокетку, потім спідницю до купальнику.
15
Оформіть виріз на спідниці.
16
Візьміть бретелі тілесного кольору і викроїте сітку шириною 7.5 см.
17
Сформуйте ліф. Візміть просто чашки або повний ліф, але замініть задню частину на подвійну гумку, яку не буде видно з-під сукні.
18
Пришийте всі прикраси, потім окантовку, яка закриє місце з'єднання спідниці і закінчення прикрас.
19
Зробіть окантовку косою Бейко.
Будь-яка дівчинка потай мріє стати принцесою, незважаючи на те, що в дійсності стати їй неможливо. Однак вона може відчути себе в ролі принцеси, надівши красиве бальне плаття і прикраси. Зшити таке плаття , в якому дитина зможе вільно танцювати і не відчувати при цьому дискомфорту, зовсім нескладно, і з цим завданням впорається будь-яка мама.
Вам знадобиться
 • - кокетка для спідниці;
 • - чорний креп-сатин;
 • - гіпюр;
 • - еластична стрейч-тканина;
 • - матеріал для ліфа;
 • - коса бейка;
 • - гумка.
Інструкція
1
Як основу для пошиття бальної сукні скористайтеся схемою крою злитого купальника. Також, крім викрійки купальника, вам буде потрібно кокетка для спідниці, чорний креп-сатин, гіпюр, еластична стрейч-тканина, матеріал для ліфа, коса бейка і гумка.
2
Розкроїте еластичну тканину із запасом на припуски, згідно мірками викрійки купальника, а потім змітайте деталі вручну і приміряйте верхню частину плаття. Передню викрійку накладіть повторно на інший матеріал, і викроїте ще одну деталь з гіпюру - цю деталь ви накладіть на передню частину «купальника».
3
На грудях гіпюр розподіліть з натяжкою, а під грудьми зробіть невелику збірку. При необхідності зробіть виточки і заутюжьте їх. Сострочіть основну частину купальника з гіпюровою частиною, а потім прикрасьте верхній фрагмент сукні імітацією корсета - для цього пристрочите до купальнику корсетні стрічки.
4
Прикрасьте купальник по лінії спини і талії, а потім на спині пришийте до нього гумку. В якості прикраси ви можете використовувати будь-які підручні матеріали, будь то стрази, намистини або різнобарвна тасьма.
5
Тепер, коли верхня частина плаття готова, перейдіть до виготовлення спідниці. Спочатку викроїте спідницю «подвійне сонце» з еластичної тканини, а потім точно таку ж нижню спідницю з креп-сатину. Окремо викроїте кокетку і пристрочите до неї обидві спідниці. Обробіть шов оверлоком.
6
Проведіть примірку сукні, щоб відзначити потрібну довжину спідниці спереду і ззаду, а потім зробіть шнурівку на корсеті і пристрочите кокетку з пришитою спідницею до купальнику. При необхідності доповніть спідницю декоративним вирізом. Обробіть місця з'єднання спідниці і купальника тасьмою, а потім пришийте по краю подолу косу бейку, щоб зробити красиву окантовку.
7
При бажанні із залишків тканини ви так само можете виготовити симпатичний ободок або стрічку з бантиком в якості пов'язки на голову, яка доповнить образ маленької принцеси.