Як чистити бляху. Як почистити армійську бляху.

Поступово бляха на армійському ремені темніє і втрачає свій первісний блиск. Почистити її можна підручними засобами без заподіяння шкоди металу, адже він досить жорсткий. Запасіться терпінням, адже вам потрібно буде не така вже й легка робота.
Інструкція
1
Візьміть шматочок повсті і трохи пасти ГОІ. Нанесіть пасту на повсть і починайте активними рухами шліфувати бляху. Цей спосіб, мабуть, самий оптимальний варіант повернути первісний вигляд армійської блясі. Але якщо на ній є глибокі подряпини, пасту краще не використовуйте, оскільки вона в них заб'ється і додасть зеленуватий колір виробу.
2
Спробуйте очистити бляху і за допомогою зубної пасти або порошку. Нанесіть невелику кількості пасти на вологу зубну щітку і ретельно потріть виріб. Після чого промийте в прохолодній воді і протріть м'якою ганчіркою.
3
Змішайте перекис водню в співвідношенні з водою 50/50, додайте трохи нашатирного спирту і занурте в отриманий розчин бляху. Зачекайте близько 7-12 годин, потім просто почистіть метал губкою або зубною щіткою і обполосніть під проточною водою.
4
Скористайтеся засобом для очищення від нальоту ювелірних виробів. Купуйте його в магазині. Налийте в невелику ємність потрібну кількість рідини і опустіть в неї бляху на 5-10 хвилин. Після цього ви помітите, що вона стала блищати як нова без особливих зусиль.
5
Відваріть картоплю і витягніть його з води. В отриманий відвар занурте бляху і кип'ятіть близько 30 хвилин. Після чого вона знову буде чиста і блискуча. Аналогічним чином можна кип'ятити виріб і в розчині лимонної кислоти (2 пакетики на 300 мл окропу), але стежте за тим, щоб вода не вибігла з ємності, так як вона почне пінитися.
6
Віддайте армійську бляху в ювелірну майстерню. Майстер за символічну плату очистить її від нальоту. Ну а якщо після чистки вона дуже швидко тьмяніє і темніє, значить, в металі багато мікротріщин. У такому разі її простіше замінити.
Зверніть увагу
Не використовуйте для чищення агресивні кислоти - бляха окислиться і почорніє. Краще прикладіть трохи зусиль і почистіть виріб щадним способом.