Як заточити леза на машинці для стрижки. саморобні верстати для заточування ножів машинок для стрижки.

Ви з задоволенням використовуєте в домашніх умовах машинку для стрижки, але з часом її леза затупляются, стригти стає незручно? Можна самостійно заточити леза на машинці для стрижки.
Інструкція
1
затупілась ножі ви визначите дуже легко. Леза їх влаштовані таким чином, що обидві заточені металеві площині, на яких розташовані гребінки, дуже щільно притискаються один до одного. Одне з лез статично, а інше переміщається щодо першого. Гребінки піднімають і направляють волосся, а леза їх зістригають. При цьому утворюється рівний зріз однакової довжини. Якщо ж ножі затупились, то після машинки залишаються нерівні зрізи і окремі волоски мають різну довжину. Це призводить до неприємних відчуттів, так як машинка захоплює волосся, але не стриже їх, а мне і пошкоджує структуру.
2
Зазвичай заточування лез виробляють в майстернях. Там є весь необхідний інструмент, спеціальні верстати, роботи виконуються швидко і якісно. Після такої заточки ви не відрізните, новий це ніж або вже використовувався.
3
Для самостійної заточування розкрутіть машинку, дістаньте леза, ретельно їх протріть щіткою. Вручну заточуйте ножі на шліфувальних каменях. Тільки майте на увазі, що така заточка НЕ буде якісною, тому користуватися тривалий час машинкою ви не зможете. До того ж ручна заточка вимагає занадто багато часу. Слідкуйте, щоб при цьому на ножі не утворилися щербини.
4
Для заточки лез використовуйте спеціальний верстат. Закріпіть в ньому ніж і рівномірно заточуйте спеціальним обертовим бруском. Працюйте дуже обережно, краще надягти окуляри і рукавички, щоб не пошкодити пилом зір. Після заточки знову протріть леза, змастіть їх спеціальним маслом для змащення або годинниковим маслом, знову зберіть машинку.
5
Щоб зберегти леза гострими якомога довше, ретельно доглядайте за машинкою в процесі експлуатації. Після кожної стрижки леза очищайте від зрізаного волосків спеціальною щіточкою для машинок. Краще якщо щетина на ній буде середньої жорсткості. Якщо такий щіточки немає, використовуйте стару зубну щітку. Періодично змащуйте машинку маслом для змащення і зберігайте в сухому приміщенні.
Корисна порада
При виборі та купівлі машинки перевірте якість прилягання ножів. Для цього візьміть два ножа, притисніть їх площині один до одного і подивіться на світло: зазору між ними не повинно бути.